1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. İŞKUR TYP Okullara Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı! 611 İlan Yayımlandı
İŞKUR TYP Okullara Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı! 611 İlan Yayımlandı

İŞKUR TYP Okullara Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı! 611 İlan Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB bünyesinde başta olmak üzere güvenlik görevlisi ile temizlik görevlisi alımları tüm iller için başladı. TYP güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı MEB bünyesinde 2019-2020 eğitim-öğretim yılı boyunca görev almak üzere özellikle güvenlik görevlisi alımları başta olmak üzere MEB TYP personel alımı başvuruları başladı. TYP güvenlik görevlisi alımı ile MEB TYP personel alımı başvuru şartlarını ve detaylarını araştıran adaylar için TYP ilanlarını My Memur olarak hazırladık. Tüm illerin listesine aşağıdaki TYP arama sayfasından direkt erişim sağlayabilirsiniz.

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İşkur’a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor.

18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor.

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç) gerekiyor.

TYP PERSONEL ALIMINA BAŞVURU YAPAMAMA HÜKMÜ!

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

TYP PERSONEL ALIMI SEÇİM AŞAMALARI!

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir. Noter kurası yöntemi, Liste yöntemi, Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi ile TYP personel alımları yapılmaktadır.

TYP ÜCRETLERİ NE KADARDIR?

Asgari ücret (2.020,90 TL), Vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri (1.113,14 TL) olacaktır.

TYP SÜRESİ KAÇ AYDIR?

TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır. 27 Eylül 2017’de, 01. Ocak 2018’den itibaren başlangıçta sözleşmede belirlenen TYP süresinin sonradan uzatılamayacağına dair hüküm getirilmiştir. TYP’den programa başlandığı tarihten itibaren bir sene içinde en fazla 9 ay süreyle yararlanma imkânı bulunmaktadır. Ancak, 9 ay bittikten sonra 3 ay bekleyerek yeni bir programdan faydalanılabilmektedir.

TYP’de haftalık çalışma süresi 45 saattir. Bir katılımcı 27.09.2017 tarihinden itibaren TYP’den en fazla 24 ay yararlanabilir.

TYP Başvuru ilanları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler