1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. İŞKUR TYP Personelinin Çalışma Süreleri Uzatıldı
İŞKUR TYP Personelinin Çalışma Süreleri Uzatıldı

İŞKUR TYP Personelinin Çalışma Süreleri Uzatıldı

İŞKUR tarafından TYP kapsamında çalışan personelin görev süresinde değişiklik yapıldı. Buna göre 18 ay olan TYP çalışma süresi 24 aya çıkarıldı. Bunun dışında bazı değişikliklere de gidildi.

A+A-

TYP kapsamında görev yapan personelin çalışma sürelerinde değişiklik yapıldı. 27 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile çalışma hayatında bazı düzenlemeler yapıldı. Yönetmelikte, İŞKUR’un Toplum Yararına Program kapsamında çalışan personeli ilgilendiren maddeler de yer aldı.

 

TYP personelinin çalışma süresi 24 aya çıkarıldı.

 

Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliğinde, değişiklikten önce bir katılımcının aynı kurumda en fazla 18 ay çalışabileceği belirtiliyordu. Yapılan değişiklikle birlikte bu çalışma süresi 24 aya çıkarıldı. Haftalık çalışma süresinin 45 saat olması ve her bir seferde çalışma süresinin en fazla 9 ay olması maddesi ise değiştirilmedi.

 

Eski çalışma süreleri sıfırlandı.

 

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik ile birlikte geçici bir madde Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliğine eklendi. Bu maddeye göre yukarıda belirtilen 24 ay çalışma süresinin hesabında, TYP kapsamında eski çalışma süreleri değerlendirmeye alınmayacak. 27 Eylül 2017 tarihinden sonraki çalışma süresine göre üst sınır 24 ay olacak.

 

Bknz: İŞKUR Toplum Yararına Programlar TYP Taşeron Sisteminin Yerini Alacak

Bknz: Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Programlar Kapsamında İşçi Alımlarına Rekor Başvuru

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
72 Yorum