İŞKUR Yeni TYP Personel Alımı İlanları Yayımladı! 572 Farklı İlan

Türkiye İş Kurumu İŞKUR Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında özellikle Milli Eğitim Bakanlığı MEB başta olmak üzere güvenlik personeli ve temizlik personeli alımları için yeni başvurular alınıyor.

56410
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Eylül 2019 Pazar günü itibarıyla TYP yeni alım ilanları yayımladı. TYP personel alımı başvuruları için 572 farklı ilan tüm ile ve ilçeler için yayımlandı. TYP başvuru sayfasından arama yapılarak hangi ile ve ilçelere TYP personel alımı başvurusu olduğunu ve TYP personel alımı kontenjanlarına dair detayları inceleyebilirsiniz.

TYP personel alımları 23 Eylül itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığı MEB’de 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için görev yapmak üzere güvenlik görevlisi alımları ile bakım, onarım ve temizlik görevlisi alımları olarak TYP başvurularında yer aldı.

KİMLER TYP’YE BAŞVURABİLİR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Ayrıca öğrenciler TYP personel alımlarına başvuru yapamaz. Fakat Açıköğretim “AÖF” ve açık lise öğrencileri “AÖL” öğrencileri başvuru yapabilmektedirler.

TYP’YE KİMLER BAŞVURAMAZ?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

TYP Başvuru Sayfası ve 572 güncel ilan için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!