1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İşkur’dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engellilere 50 bin Lira Destek
İşkur’dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engellilere 50 bin Lira Destek

İşkur’dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engellilere 50 bin Lira Destek

Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat yaptığı açıklamada 18 yaşını tamamlamış, bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yeteneklerini...

A+A-

İşkur kendi işini kurmak isteyen engellilere 50 bin lira destek verecek.

Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat yaptığı açıklamada 18 yaşını tamamlamış, bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerle kaybetmesi nedeniyle işgücünün en az yüzde 40'ından yoksun olduğunu engelliler verilecek sağlık kurulu raporları ile belgelendirebilen ve girişimcilik eğitim programı sertifikasına sahip olan engelli vatandaşlarımızın kendi işlerini kurmak için hazırlayacakları projelerle başvuru yapabileceklerini belirtti.

Canpolat, işyerini kurmak üzere İşkur'a başvuran ve projesi kabul edilen engelli vatandaşlara kuruluş işlemleri desteği kapsamında 3 bin lira işletme gideri kapsamında 11 bin lira ve sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca belge karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili makine, teçhizat, yazılım, donanım, ofis malzemesi gibi maliyetler için vergiler dahil en fazla 36 bin TL olmak üzere toplamda 50 bin lira destek verileceğini söyledi.

İl Müdürü Canpolat engelli vatandaşların kendi işlerini kurmak için hazırlayacakları projelerini 11 Aralık tarihine kadar hazırlayıp bulundukları ilin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne teslim edebileceğini ifade etti.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.