İsmail Koncuk: Öğretmenlik Önce Sevgi Mesleğidir, Hadi Ölçün Bakalım

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile öğretmenlere not verilmesi ve strateji belgesi ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte öğretmenlerin sesine tercüman bir yazı.

32283
Daha Fazla Göster

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı 2017-2023 ögretmen strateji belgesini yayımlamıştı. Belgeye özellikle eğitim sendikalarından tepki gelmeye devam ediyor. Genel Başkan İsmail Koncuk da öğretmenlere not ve diğer detaylar ile ilgili sert tepkisini dile getirdi. Yorumsuznolarak Genel Başkan’ın tespitleri şu şekildedir.

MEB strateji belgesine göre, öğrenci ve veliler de öğretmeni değerlendirecekmiş. Bunu değil yönetmenliğe yazmak, savunmak dahi akla zarardır.

Kardeşim eğitim öğretimden murat, öğrencileri eğitmektir. Bu işi yapan kişiye de öğretmen denir. Roller mi değişti de, haberimiz yok.

MEB aklını başına almalıdır, öğretmene, öğrenci ve velinin not vermesi tam bir ayıptır. Bunu yapan, bir de utanmadan savunan bizden değildir.

Peygamberlik mesleği diye yere göğe kıyamadığımızı öğretmenliği ne hale getiriyorsunuz? Sizin Türk İslam kültüründen de mi haberiniz yok.

MEB iş işten geçmeden bu saçma sapan strateji belgesini derhal geri çekmelidir. Biliniz ki, öğretmeni kaybeden toplumun geleceğini kaybeder.

Bu belgeyi savunan, öğretmene performansı, 4 yılda bir sınavı savunan kim olursa olsun, öğretmene dost değil, hasımdır.Yazıklar olsun.

Sınavla başarılı öğretmen arayanlar mesleğin ne anlama geldiğinden dahi bihaberdir. Öğretmenlik önce sevgi mesleğidir. Hadi ölçün bakalım!

Siz önce yıllardır başaramadığınız hizmet içi eğitim nasıl yapılır, bir öğrenin. En az 5 yılda bir hizmet içi eğitimi dahi başaramadınız.

Siz size düşeni hiç yapmayacak, sürekli öğretmeni tartıştıracaksınız, insanların önüne atacaksınız sonra seviyoruz diyeceksiniz. Hadi ordan!

Sn İsmet Yılmaz’ı, öğretmenlik mesleğini aşağılayan tüm uygulamalardan vaz geçmeye davet ediyorum.Göreviniz öğretmeni yücelterek başarmaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İsmail Koncuk: Öğretmenlik Önce Sevgi Mesleğidir, Hadi Ölçün Bakalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!