1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Isparta Eğirdir’de Okuma-yazma Seferberliği
Isparta Eğirdir’de Okuma-yazma Seferberliği

Isparta Eğirdir’de Okuma-yazma Seferberliği

Türkiye genelinde başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen okuma-şazma seferberliği çalışmaları kapsamında bilgi veren Isparta...

A+A-

Türkiye genelinde başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen okuma-şazma seferberliği çalışmaları kapsamında bilgi veren Isparta Eğirdir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Şanal, "Okuma-yazma bilmeyenler en yakındaki kuruma başvursun" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından canlı yayında başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen okur-yazarlık seferberliği için Isparta Eğirdir Halk Eğitimi Merkezi'nde de çalışmalar başladı.

Seferberlikte ilk olarak tarama yapılacak

Seferberlik hakkında bilgi veren Eğirdir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Şanal, okur-yazarlık seferberliği çalışmalarının ilk döneminin 5 Şubat-15 Mayıs 2018 tarihleri arasını kapsayacağını ve bu çerçevede ilk olarak 19 Şubat'a kadar Halk Eğitim Merkezi tarafından ilçedeki tüm köy ve mahallelerde okuma-yazma bilmeyenlerin tespiti için gerekli tarama çalışmalarının başlatıldığını söyledi.

Kurslar, 5 Mart'ta başlatılacak

Seferberliğin ilk döneminin 5 Şubat-15 Mayıs tarihlerini kapsayacağını ve kursların en genç 5 Mart'ta başlatılacağını bildiren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şanal, bu kapsamda açılacak okuma-yazma kurslarında halk eğitim merkezleri ve ilkokul sınıf öğretmenlerinin görevlendirileceğini dile getirdi.

Şanal, başvuruların yine halk eğitim merkezleri ve okullara yapılacağını dile getirerek, Bakanlığın hazırladığı, Talim ve Terbiye Kurulunun onayından geçen yeni eğitim programının uygulanacağını ifade etti.

Müdür Şanal ayrıca eğitimler kapsamında hazırlanan öğretim materyallerinin de kursiyerlere ücretsiz dağıtılacağının altını çizdi.

"Okuma-yazma bilmeyenler en yakındaki kuruma başvursun"

Okuma-yazma bilmeyen her vatandaşın en kısa zamanda Halk Eğitim Merkezi veya yakın bölgelerdeki okullara başvurmaları gerektiğinin altını çizen Şanal, "Bakanlığımızca, okuma-yazma kurslarına katılmakta ve devam etmekte zorluk yaşayanların önündeki engelleri kaldırmaya yönelik kampanyaya destek veren kurum, kuruluşlar ve gönüllüler ile mahallinde çözüm üretilmesi sağlanacak. Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların birinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak ikinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmeleri amaçlanmaktadır" ifadelerini kullandı.

Isparta Eğirdir’de Okuma-yazma Seferberliği

İhlas Haber Ajansı İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.