1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 Memur Alımı Şartları
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 Memur Alımı Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 500 Memur Alımı Şartları

İBB memur alımı yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı başvuruları devam ediyor. 500 personel alımı başvuru şartları haberimizde yer alıyor.

A+A-

İBB memur alımı başvuruları devam ediyor. Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan uyarınca 500 zabıta alımı gerçekleştirilecek. Birçok adayın başvuru yapabileceği ilanlara başvuru sayısı da yüksek olacak gibi görünüyor. Haberimizde İBB personel alımı başvuru şartlarını derledik.

İBB zabıta alımı için ayrılan kadrolardan 375’i lise mezunları arasından yapılacak. Önlisans ve lisans mezunlarına da kontenjanlar verildi. Lise mezunlarına herhangi bir alandan ortaöğretim kurumunu bitiren tüm adaylar başvuru yapabilecek.

Önlisans düzeyinde mahalli idareler, bilişim sistemleri ve teknolojileri, bilgisayar teknolojisi, bilişim-yönetim, büro yönetimi, büro yönetimi ve sekreterlik, çevre, çevre sağlığı, insan kaynakları, personel yönetimi, insan kaynakları yönetimi, turizm rehberliği gibi birçok bölümden mezun adayların başvuruları alınacak.

Lisans düzeyinde acil yardım ve afet yönetimi, ekonomi, iktisat, işletme, istatistik, kamu yönetimi, siyaset bilimi, yerel yönetimler bölümlerinden mezun olan adaylar lisans kontenjanlarına başvuru yapabilecek.

Başvurularda 2016 KPSS puanları dikkate alınacak. Adayların KPSS P3, P93 veya P94 türünden en az 60 puan almış olmaları gerekiyor. 27 Ağustos 1988 ve sonrasında doğmak şartı da yer alıyor.

Erkek adaylarda boy şartı 167, kadın adaylarda ise 160 cm olarak belirtildi. Ayrıca erkek adayların askerlikle ilişiklerinin olmaması, tüm adayların genel memuriyet şartlarını taşımaları gibi nitelikler adaylarda aranıyor.

Başvurular 15 Ağustos 2018 tarihinde sona erecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden yapılacak başvurunun ardından, bu başvuru formu ve diğer belgelerle birlikte 9 – 15 Ağustos arasında belge teslimi ve boy kilo ölçümü yapılacak. İBB memur alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler