1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İstanbul BüyükŞehir Belediyesi En Az Lise Mezunu Kadrolu İtfaiye Eri Alımı Yapacak
İstanbul BüyükŞehir Belediyesi En Az Lise Mezunu Kadrolu İtfaiye Eri Alımı Yapacak

İstanbul BüyükŞehir Belediyesi En Az Lise Mezunu Kadrolu İtfaiye Eri Alımı Yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunu kadrolu itfaiye eri alımı yapacak. İBB personel alımı başvuru şartları ve ilan metni yayımlandı.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı 500 itfaiye eri alımı yapacak. Kadrolu lise, önlisans ve lisans mezunu itfaiye eri alımı için KPSS’den 60 puan şartı aranıyor. İBB personel alımı başvuruları 11 Haziran ile 25 Haziran 2018 tarihleri arasında yapabileceklerdir.

385 İtfaiye Eri alımı Ortaöğretim kurumlarından (lise veya dengi okul) mezun olmak gerekiyor.

 25 İtfaiye Eri alımı Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak gerekiyor.

75 İtfaiye Eri alımı itfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve itfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

3 İtfaiye Eri alımı Endüstri Mühendisliği Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ye Sistem Mühendisliği / işletme Mühendisliği lisans programından mezun olmak gerekiyor.

3 İtfaiye Eri alımı istatistik / Ekonometri lisans programından mezun olmak gerekiyor.

3 İtfaiye Eri alımı Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği / Mekatronik Mühendisliği lisans programından mezun olmak gerekiyor.

3 İtfaiye Eri alımı Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya lisans programından mezun olmak gerekiyor.

3 İtfaiye Eri alımı İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Kadrolu memur alımı başvuru genel şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde yer alan devlet memurluğuna girişteki genel şartları taşımaları gerekiyor.

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, ilan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucun-da göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işle-nen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak gerekiyor. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

İtfaiye eri alımı askerlik şartı; Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Personel alımı özel şartları; ilan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekiyor

İtfaiye eri alımı boy ve kilo şartı; Tartılma ve ölçülme aç kamına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması,

İtfaiye eri alımı yaş şartı; Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. (2 Temmuz 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)

Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekmektedir.

İtfaiye eri alımı ehliyet şartı; Sınav açılan kadrolardan öğrenim durumu itibariyle ortaöğretim ve önlisans seviyesinde başvuru yapan adayların, 18 Temmuz 1997 tarihli ve 23053 Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 75’inci maddesinde belirtilen (D) sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor. İBB 500 itfaiye eri alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler