İstanbul Florya’daki Polis Okulu Arazisine Markalı Konut Projesi!

Atatürk Havalimanı’na komşu araziyle ilgili karar verildi.

63306
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi Arazisine Konut Projesi

İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nın yanındaki polis okulu arsası ile ilgili son kararın verildiği bildirildi. Hürriyet’te yer alan habere göre İstanbul Florya’da bulunan Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi’nin yer aldığı arazinin sahibi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bu alanda bir konut projesi hayata geçirecek. Projede 180 adet konut ve 60 adet villa yer alacak. Proje inşaatı bittiğinde değerinin yaklaşık olarak 1.5 milyar lira olacağı da aynı haberde belirtildi.

Araziye Emlak Konut GYO İnşaat Yapacak

İstanbul’un en değerli bölgelerinden olan ve sahibinin Emlak Konut GYO olduğu Şükrü balcı Polis Eğitim Merkezi’nin yer aldığı arazinin akıbeti belirlendi. Atatürk Havalimanı’na komşu olan bu arazi Bakırköy ilçesi Yeşilköy Mahallesi’ne bağlı bulunuyor. Emlak Konut GYO arazinin gelir paylaşım modeline göre mülk sahibi olarak görünüyor. Şirket tarafından bu arazi ile ilgili ihaleye çıkılmış, ancak istenen değerin alınamadığı gerekçesiyle iptal edilmişti. Araziyle ilgili son söz Emlak Konut GYO tarafından söylendi.

Metrekare Fiyatları da Belli Oldu

Emlak Konut GYO bahsi geçen arazide özel sektör firmaları ile işbirliğine gitmeyecek ve kendi projesini hayata geçirecek. Şirketin kendi internet sitesinde bildirilenlere göre bu arsaya Emlak Konut Florya Evleri adlı proje inşa edilecek. Proje kapsamında 182 adet konut, 12 adet ticari alan ve 60 adet villa yer alacak. Şirketin arsaya dair değerleme raporu da KAP yani Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda paylaşıldı. Ticari alanların metrekaresi 25 bin liradan, evlerin metrekaresi de 18 bin liradan satılacak. Projede yer alacak binalar 3 ve 4 katlı olarak inşa edilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!