1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Alımı
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Alımı

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Alımı

Sağlık Bakanlığı İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü kamu görevlisi olmayan ebe, hemşire, sağlık memuru ve acil tıp teknisyenlerinin aile sağlığı elemanı 2017/2 kapsamında müracaatlar başladı. Başvuru şartları ve detaylar için tıklayınız.

A+A-

Sağlık Bakanlığı İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından 2017/2 kamu personeli olmayan aile sağlığı elemanı alımı ilanı yayımlandı. 5258 sayılı Aile Hekimliği Uygulaması Hakkında Kanun'un 3. maddesine istinaden kamu görevlisi olmayan ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı), ve acil tıp teknisyenleri sözleşmeli aile sağlığı elemanı alımı yapılacak.

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı alımına; Ortaöğrenim veya yükseköğrenim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı) ve acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar ile vekil ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı) olarak çalışan kişiler başvuru yapabilecekler.

Adaylar başvurularını Halk Sağlığı Müdürlüğü Hizmet Binası Seyitnizam Mah. Mevlana Cad. No:81/83 Zeytinburnu/İstanbul adresine 7 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar şahsen ya da noter onaylı vekalet verdikleri kişiler aracılığı ile yapabilecekler. Başvuru için İstanbul ili için ikamet şartı aranmayacak olup, Türkiye genelinden başvuru alınacak.

Kamu görevlisi olmayan aile sağlığı elemanı alımına başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar vb.) başvuru yapamayacaklar.

Başvuru dosyasında kişiye ait istenen belgeler; T.C. kimlik numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi, Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diplomanın veya tescil edilmiş geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti, adli sicil ve sabıka kaydını gösterir son 6 ay içerisinde alınmış belge isteniyor.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu da istenen belgeler arasında. Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve başvuru tarihi itibariyle 6 ay öncesine kadar kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçesi. 4 adet vesikalık fotoğraf. İlimizde görev yapmakta olan sözleşmeli bir aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istediğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe istenmektedir.

2017/2 Kamu Personeli Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Başvuru İlanı, Aile Sağlığı elemanı Olmayan Boş Hekim Listesi, Sözleşme Örneği ve Dilekçeler İçin TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.