1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İstanbul İl Müftülüğü 32 Vekil Personel Alımı Yapacak
İstanbul İl Müftülüğü 32 Vekil Personel Alımı Yapacak

İstanbul İl Müftülüğü 32 Vekil Personel Alımı Yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) İstanbul Valiliği, İstanbul İl Müftülüğü tarafından 32 adet vekil imam-hatip ve vekil müezzin kayyım alımı yapacağı duyuruldu. Alım ilan metni için tıklayınız.

A+A-

İstanbul Valiliği İl Müftülüğü tarafından Vekil imam-hatip ve vekil müezzin kayyım sınav ilanı yayımlandı. 32 adet vekil personel alımı için aşağıdaki ilan metninden tüm detaylara ayrıca ulaşabilirsiniz.

İstanbul ilçe müftülüklerinde imam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken askerlik, aylıksız izin, görevden uzaklaştırma, geçici görevlendirme, hastalık vb. nedenlerle görevden ayrılan cami görevlilerinin yerine ek listede yazılı bulunan kadrolara yarışma sınavı ile açıktan Vekil imam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyım ataması yapılacağı duyuruldu.

Sınava katılmak isteyen adaylarda aranan şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak gerekiyor.

Vekil İmam-Hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, Vekil Müezzin-Kayyımlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak, 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

İmam Hatiplik veya Müezzin Kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Başkanlığımız bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kayyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak gerekiyor. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler