1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İstanbul KPSS Şartsız 22 Sağlık Personeli Alımı
İstanbul KPSS Şartsız 22 Sağlık Personeli Alımı

İstanbul KPSS Şartsız 22 Sağlık Personeli Alımı

Sağlık Bakanlığı sağlık personeli alımı kapsamında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü için ebe, hemşire, sağlık memuru ve acil tıp teknisyeni alımı yapılacak. Sağlık personeli alımı için KPSS şartı yok. İstanbul sağlık personeli alımı şartları ve detaylar için

A+A-

Sağlık Bakanlığı, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından kamu görevlisi olmayan ebe, hemşire, sağlık memuru ve acil tıp teknisyenlerinin aile sağlığı elemanı 2018/1 müracaat ilanı yayımlandı.

Kamu personeli olmayan Aile Sağlığı Elemanı kontenjanı 22 kişi olarak açıklandı. İlan tarihinde İlçelerde bulunan 306 boş Aile Sağlığı Elemanı pozisyonu için kamu personeli olmayan 22 Aile Sağlığı Elemanı ile sözleşme imzalanacak.

Sağlık personeli alımı şartları; 5258 sayılı Aile Hekimliği Uygulaması Hakkında Kanun'un 3. maddesine istinaden kamu görevlisi olmayan ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı), ve acil tıp teknisyenleri sözleşmeli aile sağlığı elemanı olarak istihdam edilecektir. Müracaat ve sözleşmeler aşağıdaki şartlarla yapılacaktır.

Türkiye'de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğrenim veya yükseköğrenim kurumlarının ebelik, hemşirelik, sağlık memuru (toplum sağlığı) ve acil tıp teknisyenliği bölümlerinden mezun olanlar ile vekil ebe, hemşire, sağlık memuru (toplum sağlığı) olarak çalışan kişiler başvuru yapabilecektir.

Başvuru için ilimizde ikamet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır. Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar vb.) başvuru yapamayacaktır.

Sağlık personeli alımı başvurusunda adayın başvuru dosyasında kişiye ait istenen belgeler; TC Kimlik Numarası bulunan geçerli bir kimlik belgesinin onaylı fotokopisi, Sağlık Bakanlığınca tescil edilmiş diplomanın veya tescil edilmiş geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti, İlgili makamlarca verilmiş adli sicil ve sabıka kaydını gösterir son 6 ay içerisinde alınmış belge, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına ilişkin sağlık raporu istenmektedir.

Aile sağlığı elemanı olarak sözleşme imzalamak istediğine ve başvuru tarihi itibariyle 6 ay öncesine kadar kamu görevlisi olarak çalışmadığına dair imzalı dilekçesi, 4 adet vesikalık fotoğraf,  İlde görev yapmakta olan sözleşmeli bir aile hekimince imzalanmış, kişi ile çalışmak istediğini açıkça beyan eden imzalı dilekçe yer alacaktır.

Kamu personeli olmayan aile sağlığı elemanı yerleştirme müracaat ilanı için TIKLAYINIZ. Kamu personeli olmayan aile sağlığı elemanı yerleştirme işlemlerinin başvuru evrakları için TIKLAYINIZ. Kamu personeli olmayan aile sağlığı elemanı yerleştirme işlemleri için ilçe doluluk oranlarını ve boş pozisyon sayısı listesi için TIKLAYINIZ.

2018-1 aile sağlığı elemanı olmayan aile hekimi listesi için TIKLAYINIZ. Sözleşme örneği için TIKLAYINIZ. 1 nolu dilekçe örneği için TIKLAYINIZ. 2 nolu dilekçe örneği için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler