İstanbul Üniversitesi Sürekli 38 Kamu İşçisi Personel Alımı Yapacak

İstanbul Üniversitesi’ne 2019 yılı personel alımları kapsamında 38 sürekli işçi alımı yapılacak. İşçi alımları için ilköğretim mezunu olmak gerekiyor. Sürekli işçi personel alımı başvuru detayları My Memur haberde.

İstanbul Üniversitesi Sürekli 38 Kamu İşçisi Personel Alımı Yapacak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü sürekli işçi alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından 16 Eylül 2019 tarihi itibarıyla yayımlandı. Başvurular 20 Eylül 2019 tarihine kadar yapılabilecek. Üniversite personel alımı için adayların 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya İŞKUR internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

SÜREKLİ 38 İŞÇİ ALIMI KONTENJANLARI

6 Kişi Temizlik Görevlisi (Hastane) İçin Aranan Özellikler

İlköğretim mezunu olmak,

35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

8 Kişi Temizlik Görevlisi İçin Aranan Özellikler

İlköğretim mezunu olmak,

35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

24 Kişi Hastane Hizmetlisi (Hastabakıcı) İçin Aranan Özellikler

En az ilköğretim en fazla ortaöğretim (Lise ve Dengi) mezunu olmak

35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

ÜNİVERSİTE PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak,

Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

Yaptırılacak arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuata uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir,

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında red edilecektir.

Göreve başlayacak personellerin görevini yapmasına ( Temizlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi (Hastane) için: İşyerlerinin; temizliğine, atıklarının toplanmasına, eşya ve malzemelerinin taşınması vb işlere, evrakının taşınmasına, ayrıştırılmasına ve dağıtımına ilişkin işler, Hastane Hizmetlisi için: Sağlık uygulama ve araştırma merkezlerindeki hastaların taşınmasına, pozisyon verilmesine, temizliği ile basit bakımına, hasta numunelerinin taşınmasına, dağıtılmasına ve arşivlenmesine yönelik hizmetler ile benzeri nitelikteki diğer hizmetlere ilişkin işler) engel sağlık sorununun olmaması gerekmektedir. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe madde 16 ‘ya göre ” Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.” denildiğinden sözlü sınav sonucunda başarılı olmak gerekiyor.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!