1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. İstanbul’da LGS’ye Girecek Öğrencilere Ulaşım Ücretsiz
İstanbul’da LGS’ye Girecek Öğrencilere Ulaşım Ücretsiz

İstanbul’da LGS’ye Girecek Öğrencilere Ulaşım Ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki tüm toplu taşıma araçları, Belediye Meclisinde AK Parti Grubu'nun teklifi üzerine oy birliğiyle alınan karar doğrultusunda yarın Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencilere ücretsiz hizmet verecek.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki tüm toplu taşıma araçları, Belediye Meclisinde AK Parti Grubu'nun teklifi üzerine oy birliğiyle alınan karar doğrultusunda yarın Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) girecek öğrencilere ücretsiz hizmet verecek.

Sınava Girecek Öğrenci ve Sınavda Görevli Olacak Personele Ücretsiz Ulaşım

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin Mayıs ayı oturumunda AK Parti Grubu'nun teklifiyle LGS'ye girecek öğrenci ve sınavda görevli olanlara toplu taşıma araçlarının ücretsiz hizmet vermesi meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle kabul edilmişti. Buna göre yarın yapılacak LGS'ye girecek olan öğrencilere ve sınavda görevli olan personele belediye bünyesindeki tüm toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek. Bunun için öğrencilerin sınav giriş belgesini, görevli personellerin de görevli belgelerini göstermeleri yeterli olacak.

Ücretsiz hizmet verecek toplu taşıma araçlarının ise İETT, özel halk otobüsleri, Otobüs AŞ, metrobüs, şehir hatları vapurları, metro, hafif metro, tramvay, füniküler, teleferik, nostaljik tramvay ve tünel olduğu belirtildi.

Başkan Mevlüt Uysal Başarılar Diledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt  Uysal, yarın gerçekleştirilecek LGS sınavına katılacak tüm öğrencilere başarı diledi. Başkan Uysal, yaptığı açıklamada, Türkiye'de eğitim sisteminin fırsat eşitsizlikleri bir yana öğrencilerinin taleplerini, isteklerini karşılamaktan uzak olduğunu söyledi. Böylesi bir durum içinde Muratpaşa Belediyesi olarak kreşten ilkokul, ortaokula ve liseye eğitimin her alanında var olma mücadelesi içinde olduklarını kaydeden Başkan Uysal, belediyenin ilk ve ortaokul öğrencilere yönelik ücretsiz hizmet veren destek eğitim kurslarının önemli bir misyon üstlendiğini söyledi.

TEOG döneminde yüzde 100'lük bir başarıya sahip kursların, geçen yıl ilk kez uygulanan LGS sınavında yüzde 91 oranında başarıya ulaştığına dikkat çeken Başkan Uysal, "Geçen yıl destek eğitim merkezlerimizle sınava hazırlanan 127 öğrencimizin 116'sı tercih ettiği liseye yerleşti. Yüzlerce öğrenciye kapılarını ücretsiz açan kurslarımızda çocuklarımız sadece sınavlara hazırlamıyor. Kurslarda robotik ve kodlama eğitimi gibi farklı programlarla, sanatla, edebiyatla, sporla dolu yeni nesil bir eğitim sistemini uyguluyoruz" ifadelerinde bulundu.

Kızılarık, Ermenek ve Memurevleri mahallerinde bulunan kursların her ne kadar çocukların sıkılmadan, isteyerek geldikleri birer kurum olsa da başarının sınav sonuçlarıyla ölçüldüğüne dikkat çeken Uysal, "Başarı çıtasını hiç düşürmeyen kurslarımıza devam eden 74 öğrencimiz yarın yapılacak LGS sınavına katılacak. Hem onlara hem de sınavda ter dökecek diğer çocuklarımıza başarılar diliyorum" temennisinde bulundu.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler