İstanbul’da Okullar Tatil mi? 27 Eylül Cuma Okullar Tatil mi?

İstanbul'da 26 Eylül 2019 Perşembe günü yaşanan depremin ardından AFAT tarafından 5.8, Kandilli tarafından da 6.0 olarak açıklandı. Son Dakika İstanbul valiliği açıkladı ve İstanbul'da bugün okullar tatil edildi! Peki Cuma günü okullar tatil mi?

56500
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

My Memur olarak öncelikle İstanbul‘da yaşayan vatandaşlarımıza çok büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz. İstanbul’da yaşanan deprem sonrası GSM hatlarındaki yoğunluktan dolayı maalesef İstanbul’a erişimde sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. Tüm illerdeki vatandaşların da bu konuda daha duyarlı olarak GSM hatlarını meşgul etmemelerini ve herhangi farklı bir durumda yine aynı şekilde direkt telefonlara sarılmamasını istiyoruz. Çünkü bizlerin yakınlarımıza ulaşmadan önce ACİL hatların kullanılabilmesi adına beklememizde fayda vardır.

İstanbul’da okullar tatil mi sorusuna yanıt arayan ilk ve orta dereceli okullardaki öğrenciler ve öğretmenler için Valilikten de açıklama geldi.

İstanbul Silivri’de meydana gelen deprem sonrası AFAD tarafından 5.8, Kandilli rasathanesi tarafından da 6.0 büyüklüğünde açıklanan DEPREMle ilgili olarak İstanbul Valiliğinden açıklama gecikmedi.

İSTANBUL’DA OKULLAR YARIN TATİL Mİ?

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü: İçişleri Bakanlığı (AFAD) Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından alman bilgiye göre; Marmara Denizi (Silivri açıklarında) bugün saat 13.59’da 5.8 Mw büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir.

Meydana gelen deprem sonrasında saat 14.20 itibariyle ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır.

Bütün birimlerimiz depremin ilimizdeki etkilerini yakından takip etmektedir.

Marmara Denizi (Silivri açıklarında) bugün saat 13.59’da meydana gelen 5.8 Mw büyüklüğündeki deprem sonrasında Valiliğimizce AFAD Acil Durum Yönetim Merkezi hemen faaliyete geçirilmiştir.

Deprem nedeniyle ilimizdeki ilk ve orta dereceli okullarımızda tedbiren BUGÜN eğitimin geçici olarak tatil edilmesine karar verilmiştir denildi.

27 Eylül 2019 Cuma için de okullar tatil edilecek mi önümüzdeki saatlerde açıklama gelecektir.

İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL Mİ VALİLİK’TEN SON DAKİKA AÇIKLAMA

Bazı sosyal medya hesaplarında İstanbul’da deprem nedeniyle eğitim öğretimin yarın tatil edildiği yönünde doğru olmayan paylaşımlarda bulunulduğu anlaşılmıştır. 

7060 okulda tarama çalışmaları devam etmektedir. 

Saat 20.00 itibariyle gerekli açıklama yapılacaktır denildi. My Memur olarak süreci takip edip sizleri bilgilendireceğiz.

56526.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!