1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. İstanbul'da Sağlık Personelleri ve Hastane Yöneticileri Buluşması
İstanbul'da Sağlık Personelleri ve Hastane Yöneticileri  Buluşması

İstanbul'da Sağlık Personelleri ve Hastane Yöneticileri Buluşması

Dün Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda birçok Hastane yöneticisi ve sağlık personeli bir araya geldi.

A+A-

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda dün Birçok hastane yöneticisi, Birçok ilçeden sağlık personelleri ve Kurum yöneticileri yemekli toplantıda bir araya geldi. Toplantıda konuşma yapan İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Doç. Dr. Mustafa Taşdemir de, “Çocuklar yetim kalmasın yuvalar dağılmasın, diye çalışıyoruz.” dedi.

Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda düzenlenen ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın ev sahipliği yaptığı toplantıda konuşma yapan Çağırıcı “ Şimdi Aile sağlığı Merkezlerine bakıyorum da, geçmişte Sağlık Ocağında Sağlık Personeli arkadaşların yaşadıkları aklıma geliyor. Yağmur yağınca büyük sıkıntı yaşarlardı. Memurlar bile gelmek istemezdi.” Dedi.

Aile Sağlığı Merkezleri’ni 1.5 yıl içerisinde mutlaka devlet binalarına kavuşturacaklarının da altını çizen Çağırıcı, “İnönü Mahallesi’ndeki binayı hizmete açtık. Çınar, Sancaktepe mahallelerimizdeki Aile Sağlığı Merkezleri’ni de yakında hizmete sunacağız. Bütün Aile Sağlığı Merkezleri’ni alt yapısı ve sosyal imkanı bulunan binalara kavuşturacağız.” diye konuştu. Çağırıcı, 100.Yıl Mahallesi’nde, Yeni Mahalle Ahmet Kabaklı ve Fatih Mahallesi Eski Pazar Caddesi’nde ASM projelerinin hazır olduğunu kaydetti. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ilçeyi otoparklı ve asansörlü binalara kavuşturacaklarını anlatan Çağırıcı, 1999 yılından önce yapılan binaların kontrol edilmesi gerektiğini vurguladı. Çağırıcı’nın konuşması sırasında duvarları çürümüş olan Sancaktepe Camii’nin daha önce yapılan yıkımı videodan gösterildi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Taşdemir ise konuşmasında GATA’da anne ve bebek ölümleri konulu sempozyum düzenlediklerini belirterek, askeri yetkililerin, hayırlı bir iş yaptıklarını söylediğini ifade etti. Taşdemir, “Ben de anne ve bebeklerinin ölmesini istemediklerini söyledim.  Çocuklar yetim kalmasın yuvalar dağılmasın, diye bayramımızda da çalışıyoruz.” dedi. Taşdemir,  inşallah şiddetin sıfıra indiği ve daha iyi özlük haklarının olduğu günlere kısa sürede kavuşuruz. Bu alanda çalışan insanların yükleri çok ağır. Bu işi yapanlar için manevi tatmin olmalı. Umulmadık anlarda acil vakalarla karşılaşabiliyorsunuz.  Biz, hayırlı bir mesleği seçmişiz.” diye konuştu. Taşdemir, İstanbul’un en kalabalık ilçesinde sağlık çalışanlarına her türlü desteği veren Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür etti.  Konuşma sonrası Taşdemir, Başkan Çağırıcı’ya teşekkür ederek çiçek sundu.

İlçe Sağlık Müdiresi Dr. Hülya Zengin Tiryaki de konuşmasında 41 Aile Sağılığı Merkezi ile ilçe sakinlerine hizmet verdiklerini anlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.