İstanbul’da Yarın Okullar Tatil mi Belli Oldu! İstanbul Valiliği Tatil Açıklaması

İstanbul Valiliği deprem sonrası İstanbul'da okullarda taramaların yapıldığı bilgisini vermişti. 26 Eylül 2019 itibarıyla İstanbul’da yaşanan deprem sonrası hemen okullar tatil edilmişti. Öğrenci ve veliler yarın da olması yönünde beklentisi büyük.

56526
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Silivri’de yaşanan 5.8 büyüklüğündeki deprem sonrası okullar tatil edilmişti. Veliler ve öğrenciler “İstanbul’da okullar tatil mi?” sorusunu internette en çok araştırdıkları sorular arasında İstanbul valiliği okulların açık olup olmayacağı konusunda gerekli çalışmaların yapılacağını ve tamamlanınca 20.00 itibarıyla açıklayacağını belirtmişti.

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN “İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL OLDU” HABERLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Bazı sosyal medya hesaplarında İstanbul’da deprem nedeniyle eğitim öğretimin yarın tatil edildiği yönünde doğru olmayan paylaşımlarda bulunulduğu anlaşılmıştır.

7060 okulda tarama çalışmaları devam etmektedir.

Saat 20.00 itibariyle gerekli açıklama yapılacaktır denilmişti. My Memur olarak bizler de daha önce okullar tatil mi sorusunu yöneltmiş ve Valilikten gelecek açıklamalar doğrultusunda takipte olduğumuzu bildirmiştik.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLADI: “İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL Mİ” BELLİ OLDU?

Cumhurbaşkanı Fuat Oktay yarın okullarımızda herhangi bir sorun yoktur. Öğrencilerimiz okullara gelecektir açıklamasında bulundu.

T.C. İstanbul Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından daha önce yapılan ve İstanbul’da okulların tatil olup olmayacağı konusunda yayımladığı basın açıklaması tam metni:

BASIN AÇIKLAMASI (2019-56)

Bazı sosyal medya hesaplarında İstanbul’da deprem nedeniyle eğitim öğretimin yarın tatil edildiği yönünde doğru olmayan paylaşımlarda bulunulduğu anlaşılmıştır.

Söz konusu paylaşımlara itibar edilmemelidir.

Okul ve kurum müdürlüklerinden alman ilk bilgiler doğrultusunda tarama çalışmaları devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak saat 20.00 itibariyle gerekli açıklama yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur denilmişti.

26 EYLÜL 2019 PERŞEMBE GÜNÜ İSTANBUL İLK ve ORTA DERECELİ OKULLAR TATİL AÇIKLAMASI

Marmara Denizi (Silivri açıklarında) bugün saat 13.59’da meydana gelen 5.8 Mw büyüklüğündeki deprem sonrasında Valiliğimizce AFAD Acil Durum Yönetim Merkezi hemen faaliyete geçirilmiştir.

Deprem nedeniyle ilimizdeki ilk ve orta dereceli okullarımızda tedbiren BUGÜN eğitimin geçici olarak tatil edilmesine karar verilmiştir denildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!