İstanbul’un Yakınındaki İlçede Karantina Uygulaması!

Kocaeli’nin İstanbul’la sınır ilçesi Gebze’de bir mahallenin 7 günlük karantinaya alındığı açıklandı.

62809
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 Kişinin Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

Koronavirüs vakalarında istenilen seviyelere doğru gidiş sürerken, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir sokakta 20 kişide tespit edilen virüs sonrasında sokak karantina altına alındı.           

Koronavirüs tedbirlerinde gevşeme süreci yavaş yavaş devam ederken, günlük vakalar ilk sürece göre çok daha kabul edilebilir bir duruma geldi. Fakat yine de, bazı beldelerde vaka sayılarında artışlar gözüküyor. Kocaeli’ne bağlı Gebze ilçesinde bulunan Gaziler Mahallesi’ndeki bir sokakta yaşayan 20 kişi, çeşitli şikayetler nedeniyle hastaneye başvurdu. Hastanede kendilerine yapılan testler sonucunda 20 kişinin de koronavirüs testleri pozitif çıktı.

7 Günlük Karantina

Aynı sokakta yaşayan 20 kişinin de testlerinin pozitif çıkmasının ardından İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ani bir karar alarak sokağı 7 gün boyunca karantinaya alma kararı aldı. Toplam bir hafta sürecek yasakta, sokağa yapılacak tüm giriş ve çıkışlar yasaklandı. Koronavirüs tespit edilen 20 kişinin temas ettiği bireylerin bulunabilmesi adına, sokak girişlerine polis ve sağlık çalışanları tarafından uyarı levhaları asıldı. Demir bariyerler ile sokağın tüm girişleri kapatıldı.

Vatandaşların ihtiyaçları Karşılanacak

7 günlük karantinada sokak sakinlerinin tüm genel ihtiyaçları çeşitli kurumlar tarafından karşılanacak. Vefa Destek Grubu, Gebze Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Gebze Belediyesi tarafından, sokakta konaklayan herkesin ihtiyaçları sıraya alınacak. Polisler de, bu süre zarfında sokaktaki tüm güvenlik önlemlerini alacak.

Çeşitli şehirlerden vaka sayılarında artış haberleri gelmeye devam ederken vatandaşlar önlemler eve kurallara uymaları konusunda uyarılıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!