1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. İşte Kamu'da Bulunan Araçların Sayısı
İşte Kamu'da Bulunan Araçların Sayısı

İşte Kamu'da Bulunan Araçların Sayısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından geçtiğimiz aylarda kamuda bulunan sosyal tesisler, lojmanlar, konutlar, bina ve

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından geçtiğimiz aylarda kamuda bulunan sosyal tesisler, lojmanlar, konutlar, bina ve taşıtlarla ilgili bir çalışma yapılması ile alakalı bir talimatta bulunmuştu. Bu talimatın nedeni ise kamuda israfa neden olan her türlü taşınır ve taşınmazların mercek altına alınmasıydı.

2015 yılı bütçe tasarısının gerekçesinde kamuya ait araçlar, lojman ve sosyal tesislerin geçtiğimiz seneye göre rakamları da yer aldı. Gerekçede yer alan 2013 yılına ait taşıt sayısı 91.286 iken, 2014 yılında bu rakam 5.221 artarak 96.507'ye ulaştı. Araçlardın neredeyse yarısının Emniyet Genel Müdürlüğünde bulunduğu belirtildi. EGM Bünyesinde yaklaşık olarak 36 bin 269 taşıt bulunuyor.

Emniyet Genel Müdürlüğünü, 11.950 araç ile Milli Savunma Bakanlığı, 5.375 araç ile Sağlık Bakanlığı, 4.372 araç ile Milli Eğitim Bakanlığı, 4.437 araç ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı takip ediyor. Cumhurbaşkanlığı'na ait taşıt sayısı 117, TBMM'nin 170 ve Başbakanlığın da 103 olduğu ifade ediliyor.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.