1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. İşte Sağlıkta İldeki Tek Yetkili İsim
İşte Sağlıkta İldeki Tek Yetkili İsim

İşte Sağlıkta İldeki Tek Yetkili İsim

Sağlık Bakanı Uzm.Dr.Mehmet MÜEZZİNOĞLU,illerde sağlıktan sorumlu tek yetkili kişinin kim olduğunu açıkladı.

A+A-

Bakan Müezzinoğlu,81 ilin Sağlık Müdürü,Halk Sağlığı Müdürü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ile tele konferans yöntemiyle görüştü.Ayrıca görüşmede Müsteşar Prof.Dr.Eyüp GÜMÜŞ, Müsteşar Yardımcısı Uzm.Dr.Mehmet BAKAR, Türkiye kamu hastaneleri kurum başkanı Uzm.Dr.Zafer ÇUKUROVA, Türkiye halk sağlığı kurum başkanı Prof.Dr.Seçil ÖZKAN ve Genel Müdürlerde vardı.

2015 yeni yılı nedeniyle yeni göreve başlayan yöneticilere başarılar dileyen Müezzinoğlu,Kurumlararası işbirliği ve diyoloğa önemine vurgu yaparak sağlık personeline verdikleri değeri hatırlattı.

İLLERDE EN YETKİLİN İSİM SAĞLIK MÜDÜRÜ

MÜEZZİNOĞLU, sağlıkta illerde muhattablarının İl Sağlık Müdüürü olduğunu söyledi.Ve gerek İl Halk Sağlığı Müdürlerinin gerekse Kamu Hastaneleri Genel Sekreterlerinin İl Sağlık Müdüründen habersiz iş ve işlem yapmamasını altını çizdi.Personel planlama, yönetici atama, sağlık tesisi yapımı, vb tüm işlerin il sağlık müdürünün onayından geçmeden yapılmamasını istedi.
Genel Sekreter ve Halk Sağlığı Müdürleri hakkında İl Sağlık Müdürlerinden dönemsel rapor isteyen Müezzinoğlu,İl Sağlık Müdürlerinin verdiği rapor Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlerinin ve Halk Sağlığı Müdürlerinin görevlerinde kalıp kalmayacağını önem arzedecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.