İşveren Yeni İşçi Alırsa Destek Sağlanacak

Ocak 2019 ile Nisan 2020 arasında aylık bazda en düşük seviyeye Covid-19 döneminde ulaşan işverenler, ilave işçi aldığı taktirde prim teşvikinden faydalanma şansı elde edecek.

73213
Daha Fazla Göster

İşsizlik ödeneği almaya devam ederken 90 gün içinde işe giren işçilerin ödenek aldıkları döneme sair işçi ve işveren paylarını kapsayan sigorta primleri de, işsizlik fonundan karşılanacak. Resmi Gazete’de geçtiğimiz hafta yayımlanan ve yürürlüğe giren7256 sayısı torba kanun ile beraber, 2020 yılında bitecek olan istihdam teşviklerinin süresi uzatılmıştı. Uzatılan teşvik süresi kapsamında, yeni tip covid-19 pandemisinin yaşandığı bugünlere dair özel istihdam teşvikleri de getirildi.

İşçi Sayısının En Düşük Olduğu Ay Baz Alınacak

İstihdam teşvikleri kapsamında işverenlerin Ocak 2019 ile Nisan 2020 arasındaki işçi sayısına ilave işçiyi alması karşılığında destek verilecek. Bu süreçte aylar arasında işçi sayısının en düşük olduğu ay ba alınacak. İlk kez 2020’nin Nisan 17’sinden itibaren kurulan veya daha önce kurulmasına rağmen Ocak 2019 ile Nisan 2020 döneminde işçi çalıştırmamış yerler, işe aldıkları her işçi için destekten faydalanma imkanı elde edecek.

İşçi Başına Destek 1324 TL

İşçiyi fiilen çalıştıran işverenlere işçi başına destek tutarı olarak aylık bin 324 TL ödeme yapılacak. Destek, işverene nakit ödenmeyecek, ödenmesi zorunlu olan diğer primlerden mahsup edilerek gerçekleştirilecek. Bu destekten faydalanması adına, işçinin fiilen çalıştırılması da şart olacak.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İşveren Yeni İşçi Alırsa Destek Sağlanacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!