İTÜ Sözleşmeli 5 Memur Alımı Yapacak

8 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla Devlet Personel Başkanlığında İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ sözleşmeli 5 personel alımı başvuru şartları yayımlandı. Lisans ve önlisans mezunu memur alımı mezuniyet bölümleri açıklandı.

42640
Daha Fazla Göster

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ilan metni DPB’de yayımlandı. Üniversitemizde çalıştırılmak üzere 657 Sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca 5 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır. Başvurular 8 Mayıs ile 22 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılabilecek.

Memur alımı kontenjan ve mezuniyet bölümleri; 1 Büro Personeli alımı için Önlisans Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği veya Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak gerekiyor. 1 Büro Personeli alımı için Önlisans Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü mezunu olmak gerekiyor. 3 Büro Personeli alımı için Lisans İşletme – İstatistik Bölümü lisans programından mezun olmak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı genel şartları;  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak,  Yapılacak inceleme ve soruşturma sonunda başvurulan pozisyona uygun olmalarına engel bir durumu bulunmamak gerekiyor.

657 Sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak. Daha önce bu şekilde istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması, Her adayın bir alana başvuru yapması gerekmektedir. Birden fazla alana başvuranların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Memur alımı özel şartları; KPSS 2016 sınavı KPSSP3 ve KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Belgelemek şartıyla mezuniyet sonrası 1 yıl hizmeti olmak gerekiyor.

Memur alımı için istenen belgeler; Başvuru Formu (Web sayfasından temin edilebilecektir.),  Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi,  Nüfus Cüzdanının/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı fotokopisi, 2016 KPSS (B) sonuç belgesi, E-Devlet üzerinden alınacak hizmet döküm belgesi isteniyor.

Başvurular şahsen veya posta yolu ile İTÜ internet adresindeki Başvuru Formu doldurularak ilgili belgeler ile birlikte hazırlanarak ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde “İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Maslak – İSTANBUL” adresine yapılacaktır. İlan metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İTÜ Sözleşmeli 5 Memur Alımı Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!