1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İYEP ( İlkokullarda Yetiştirme Kursları) Ek Ders Ücreti Belli Oldu
İYEP ( İlkokullarda Yetiştirme Kursları) Ek Ders Ücreti Belli Oldu

İYEP ( İlkokullarda Yetiştirme Kursları) Ek Ders Ücreti Belli Oldu

İlkokulların 3. ve 4. Sınıflarında kazanılması gereken öğrenimlerin yeterli seviyede edinilmemesi durumunda, öğrencilerin öğrenme eksikliklerini gidermek için yetiştirme programı uygulaması getirildi. Fakat öğretmenlerin alacağı ücret açıklanmamıştı.

A+A-

İlkokullarda Yetiştirme Programı nedir? İlkokulların 3. ve 4. Sınıflarına devam eden öğrencilerin, Türkçe ve Matematik dersleri öğretim programlarında yer alan ve ilkokullarda yetiştirme programı kapsamında belirtilen kazanımları yeterli düzeyde edinememeleri durumunda söz konusu öğrencilerin bu eksikliklerini gidermeyi amaçlayan bu programa İYEP yetiştirme programı ya da destekleme ve yetiştirme kursu deniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü daha önce yaptığı yazılı açıklamada; “herkes için kaliteli ve erişilebilir eğitim hizmetinin sağlanması Bakanlığımızın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır.” cümlesine yer vermişti. İlkokullarda Yetiştirme Programı Pilot Uygulama Çalışmaları (İYEP) kursları 12 pilot ilde başladı. Her bir ders için Bakanlık tarafından 3 modül belirlendi. Öğrenciler taslak forma göre seçilecek ve bir öğretmen en az 2 saat en fazla 10 saat kurs açabilecek.

İlkokullarda yetiştirme programı yani İYEP ile ilgili her detayın açıklanmasına rağmen öğretmenlerin alacakları ücretler günler geçmesine rağmen açıklanmamıştı. Ortaöğretimde uygulanan DYK kurslarında ek ders ücreti %yüz artırımlı olmasına rağmen, il ve ilçe MEM’lerin okullara gönderdiği yazıya göre İYEP kurslarında görev alacak olan öğretmenlere hiçbir ücret ödenmeyeceği yer alıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler