1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. İYEP Öğretmenleri Ek Hizmet Puanı Alacak
İYEP Öğretmenleri Ek Hizmet Puanı Alacak

İYEP Öğretmenleri Ek Hizmet Puanı Alacak

Anadolu Eğitim Sendikası tarafından yapılan açıklamada İlkokullarda Uygulanan yetiştirme programları kapsamında İYEP için ek hizmet puanı talebine MEB tarafından olumlu yanıt geldi. İşte detaylar.

A+A-

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığına bağlı gerek ortaokullar, gerek liseler gerekse Halk Eğitim Merkezlerinde öğretmenler Destekleme ve yetiştirme kursları açmaktadır. Bu kurslarda öğretmenlerin ek ders ücretleri % 100 artırımlı ödenmesinin yanı sıra her ay için de 0.5 ek hizmet puanı verilmektedir.

Anadolu Eğitim Sendikası AES daha önde MEB’e başvuru yaparak ilkokullarda görev yapan öğretmenlerin açtığı İYEP kapsamında İlkokul Yetiştirme Programları için de ek hizmet puanı verilmesi talep edilmişti. MEB’den bu konuyla ilgili olumlu yanıt geldi. İşte AES’ten yapılan açıklama:

İYEP EK HİZMET PUANI TALEBİNE OLUMLU GÖRÜŞ AÇIKLAMASI

Destekleme ve Yetiştirme kurslarında görev yapan öğretmenlerimize 0.5 puan hizmet puanı verilmektedir. Bizler de İYEP kurslarında görev alan öğretmenlerimiz için de Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden böyle bir talepte bulunmuştuk açıklamasına yer verildi.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü talebimizi olumlu bularak hizmet puanı verilmesi için Personel Genel Müdürlüğüne yazı yazdı ve tarafımıza da iletti. İsteğimiz ve beklentimiz bu öğretmenlerimize hak ettiği hizmet puanlarının en kısa sürede verilmesidir.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu Eğitim Sendikasının Talepleri konulu yazı tam metni şu şekildedir:

Anadolu Eğitim, öğretim ve Bilim Hizmetleri Sendikasının, İlkokullarda Yetiştirme Programında (İYEP) görev alan yönetici öğretmenlere yönelik taleplerini içeren ilgi yazısı incelenmiştir.

AES’İN EK HİZMET PUANI TALEBİ ONAYLANDI

Sendikanın talepleri arasında yer alan İlkokullarda Yetiştirme Programında görev alan öğretmenlere fiilen görev yapılan her ay için 0,5 ek hizmet puanı verilmesi talebi Genel Müdürlükçe de uygun görülmekte olup Personel Genel Müdürlüğünce değerlendirilmesi istenmişti.

iyep.jpgaes-2.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler