1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. İYEP Öğretmenleri İçin Artırımlı Ek Ders ve Ek Hizmet Puanı Talebi
İYEP Öğretmenleri İçin Artırımlı Ek Ders ve Ek Hizmet Puanı Talebi

İYEP Öğretmenleri İçin Artırımlı Ek Ders ve Ek Hizmet Puanı Talebi

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından uygulanmakta olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK’larda % 100 artırımlı ek ders ve ek hizmet puanı verilmektedir. İYEP kapsamında ilkokullarda başlatılan kurslar için de AES’in ek ders ücreti ve hizmet puanı tal

A+A-

Pilot uygulama ile 12 ilde İlkokullarda başlatılmak üzere olan yetiştirme programı ile (İYEP) okuma yazma, dört işlem başta olmak üzere temelde eksiği olan 3. ve 4. Sınıf öğrencilerini ortaokuldan önce yaşıtlarına denk akademik seviyeye çıkarmak hedeflenmiştir.

Bu öğrencilerin geri kalmış olmalarındaki nedenler üzerinde de yoğunlaşılması gerekmekle birlikte bizce de olumlu bir adım olduğunu belirten Anadolu Eğitim Sendikası tarafından ek ders ve hizmet puanı açısından da MEB’e resmi talepte bulunuldu.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 2. Dönem itibaryla şimdilik 12 ilde İYEP kapsamında görev alacak sınıf öğretmenlerine ödenmesi gereken artırımlı ek ders ücretleri ve ek hizmet puanı için bakanlığa başvuru yapıldı.

Sendika tarafından yapılan açıklamada olağan hizmetin dışında gerçekleşecek olan bu eğitim elbette takdir edilmesi gerektiği vurgulandı. Aksi angarya sayılır ki, Anayasamızca yasaklanmıştır.

İYEP hangi il ve ilçelerde uygulanacak? 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı itibariyle 12 ilde (Ağrı, Ankara (Altındağ, Haymana, Mamak, Sincan), Bingöl, Edirne, Hatay, İstanbul (Bağcılar, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Kartal, Pendik, Silivri, Sultanbeyli), Konya, Mardin, Ordu, Siirt, Sivas, Şanlıurfa) pilot uygulaması başlayacaktır.

MEB DYK ücretleri ve ek hizmet puanı durumu! Bilindiği gibi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev alan yönetici ve öğretmenlere ek dersler %100 artırımlı ödenmekte, aynı zamanda bu kapsamda görev alan öğretmenlere fiilen görev yapılan her ay için 0,5 ek hizmet puanı verilmektedir.

Ek Hizmet puanı ve ek ders şart! Milli Eğitim Bakanlığının bu projede atması gereken adım projede görev alan öğretmenlere artırımlı ek ders ücreti ile ek hizmet puanı vermesidir. AES’in yaptığı başvurunun sonucu açıklanınca siz değerli okurlarımızı bilgilendireceğiz. Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler