İzmir Demokrasi Üniversitesi En Az İlköğretim Mezunu Personel Alımı Yapacak

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 23 Eylül 2019 tarihli resmi gazetede güvenlik görevlisi alımı ve temizlik görevlisi alımı olmak üzere sürekli 12 işçi alımı ilanı yayımlandı.

56401
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından 23 Eylül 2019 tarihli resmi gazetede Üniversite hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alım ilanı yayımlandı. Üniversite personel alımları için 8 güvenlik görevlisi kadrosu ile 4 temizlik görevlisi alımı ilanı yayımlandı. Üniversite personel alımları başvuru şartları ve detaylarını araştıran adaylar için gerekli başvuru koşullarını My Memur olarak hazırladık.

PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak gerekiyor.

18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor.

İlan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak gerekiyor.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak gerekiyor.

Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış, muaf veya erteletmiş olmak) gerekiyor.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında red edilecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik madde 16’ya göre ”Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.” denildiğinden sözlü sınav sonucunda başarılı olmak gerekiyor.

Türk Ceza Kanunun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak gerekiyor.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

5188 sayılı Kanun gereği özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış en az 5 yıllık “Özel Güvenlik Kimlik Kartına” sahip ve silahsız olmak,

En az lise mezunu olmak,

35 yaşını doldurmamış olmak,

24 saat vardiyalı çalışmaya müsait, görevi yapmasına engel olacak herhangi bir sağlık nedeni bulunmamak gerekiyor.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

En az ilköğretim mezunu olmak,

35 yaşını doldurmamış olmak,

Temizlik ve destek hizmetleri görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık nedeni bulunmaması gerekmektedir.

Personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!