İzmir, Yerli Otomobil Üretimine Talip

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "İzmir yerli otomobilin üretim yeri olarak güçlü bir seçenek. İzmir'in lojistik avantajlarının, üretim...

35612
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “İzmir yerli otomobilin üretim yeri olarak güçlü bir seçenek. İzmir’in lojistik avantajlarının, üretim kabiliyetinin ve nitelikli iş gücüne sahip yapısının yerli otomobilin üretiminin hayata geçmesini ve pazarlanmasını da kolaylaştıracağına inanıyorum” dedi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, yerli otomobil üretimi için İzmir’in güçlü bir seçenek olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yerli otomobil üretim çalışmalarını heyecanla karşıladıklarını belirten Prof. Dr. Budak, “Cumhurbaşkanımızın hafta içerisinde açıkladığı üretimi, pazarlaması, markası Türk olan bir yerli otomobil üretme çalışmalarının hayata geçmesini 35 yıldır mühendislik alanında bilgi üreten ve insan kaynağı yetiştiren bir eğitim kurumu olarak büyük heyecanla karşıladık. Ülkemizin, yerli otomobil konusundaki çabalarını gerçeğe dönüştüreceğinden ve bu konuda başarıya ulaşacağımızdan hiç şüphe duymuyoruz. Ege Üniversitesi ailesi olarak tüm birikimimiz, bilgi üretme kapasitemiz ve insan kaynağımızla yerli otomobilin hayata geçirilmesinde elimizi taşın altına koymaya her zaman hazırız” diye konuştu.

“İzmir’in avantajları var”

Budak, “Üniversite olarak AR-GE aşamasından üretimine ve pazarlanmasına kadar bilgi ve deneyim sahibi olduğumuz her alanda tüm gücümüzle yerli otomobilin hayata geçirilmesinde devletimizin ve bu işe soyunan firmalarımızın yanında olduğumuzu vurgulamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!