Jandarma 2018 Yılı 3 Bin 400 Astsubay Alımı Sınav Çağrısı Yapıldı

2018 yılı Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf veya sözleşmeli astsubay başvuru kılavuzu kapsamında 3 bin 400 astsubay alımı sınav çağrısı yapıldı. Jandarma Astsubay alımı sorgu sayfası için tıklayınız.

featured

2018 yılı Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf/sözleşmeli astsubay başvuru kılavuzu kapsamında 2 Nisan ile 23 Nisan tarihleri arasında ön başvuruları alınan astsubay alımları için sınav ve sınav ücreti ödeme çağrısı yapıldı.

Belge inceleme, Fiziki Kontrol, Fiziki Yeterlilik (spor) ve Mülakat Seçme Sınavlarının icra Edilmesi 21 Mayıs – 13 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylardan 50 TL. “sınav ücreti” alınacaktır. internet adresi üzerinden “Sınav ücreti” yatırma çağrısı almadan adaylar kesinlikle sınav ücreti yatırmayacaktır. Sınav ücretleri “sınav ücreti yatırma ve sınava çağrılma duyuruları” başlığı altında açıklandığı şekilde yapılacaktır. Sınav ücretini yatırmayan adaylar seçme sınavlarına çağrılmayacaktır. Şehit veya malul eş ve çocuklarından sınav ücreti alınmayacaktır.

Seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adaylar; belge inceleme, fiziki kontrol (ön sağlık muayene), fiziki yeterlilik, mülakat sınav aşamalarına tabi tutulacaktır. Yapılan seçme sınavlarında başarılı olan adayların uygun sağlık kurulu raporu almaları, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının olumlu olması zorunludur.

Seçme sınavlarından başarılı olan ve astsubay öğrencisi olmaya hak kazanan adaylarla ön sözleşme yapılacaktır.

Temel askerlik ile astsubaylık anlayışı kazandırma eğitimini başarı ile bitirenlerle ilk sözleşme yapılacaktır.

Muvazzaf astsubay öğrenci adaylarında (sağlık branşı) sözleşme şartı bulunmamaktadır. Muvazzaf astsubaylar için zorunlu hizmet süresi 15 yıldır.

Sınavlara çağrılan adayların gelirken getireceği belgeler! T.C. Kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı ve fotokopisi, b. Sınav başvuru dilekçesi. (Seçme sınavlarına katılmaya hak kazanarak para yatırma duyurusu yapılan adaylar, “Aday Bilgi Formu’nun pdf olarak” çıktısını alıp imzalayarak seçme sınavlarına gelirken yanında getirecektir. Bu belge sınav başvuru dilekçesi yerine geçecektir.)

Ön lisans veya lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, lisansüstü eğitim görmüş olanlar için lisansüstü eğitim diplomasının aslı ve fotokopisi, 17 Eylül 2018 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olan adayların öğrenci belgesinin aslı ve/veya fotokopisi. (Yabancı ülkelerden alınan lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan “denklik belgesi” ile birlikte kabul edilecektir. Formasyon belgeleri yüksek lisans diploması olarak kabul edilmez.)

Son bir yıl içerisinde çekilmiş 4 adet biyometrik fotoğraf, Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı isteniyor.

Kendisi ve evli ise eşinin, sabıka kaydı olmadığına dair Cumhuriyet Başsavcılıklarından veya e-Devlet kapısı üzerinden alınmış “Adli Sicil Belgesi”, şehit, malul gazi ve muharip gazi eĢ ve çocuklarından başvuru yapacak adaylar için verilen şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin kurum veya Valilik onaylı örneği. (Ancak bu belgenin verilememesi durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan şehit veya vazife malulü olarak maaş aldığına dair belge ile kendisine verilen kimlik kartının aslı ve fotokopisi.)

Başvuru sırasında herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair imzalı beyanı,  Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu. (Şehit veya gazi eş ve çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.)

Başvuru ile ilgili istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

Sınav ücreti detayları! Belirtilen süre içerisinde sınav ücretini yatırmayan aday, sınavlara katılma hakkını kaybedecektir.

Kendisine seçme sınavlarına katılmaya hak ve tarih verilen adaylar, bu duyurunun yazılı olduğu Aday Bilgi Formunun yazıcı çıktısını ve banka dekontu veya ATM bilgi fişini sınav için geldiklerinde yanlarında bulunduracaktır. Aday Bilgi Formu ve sınav ücretini yatırdığına dair dekontu yanında olmayan adaylar sınavlara alınmayacaktır.

Dekont ve ATM bilgi fişlerinde hangi sınava ait ücret yatırıldığı ve adayın TC Kimlik Numarası ve adı soyadı bilgilerinin bulunması zorunludur.

şehit veya gazi eş ve çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır. Şehit veya gazi eş ve çocukları için “sınav ücreti yatırma duyurusu” yapılmayacak, sadece katılmaya hak kazanıp kazanmadığı duyurulacaktır.

2018 yılı JSGA Bşk.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Giriş Sınavına başvuruda bulunan adaylardan sınav ücretini yatırma çağrısı alan adaylar kendisine belirtilen süre içerisinde sınav ücretini aşağıda açıklandığı şekilde yatıracaktır.

Halkbank şubelerine (sınav adını söyleyerek), Halkbank ATM ve internet bankacılığı aracılığıyla (ödemeler ekranından sınav adı seçilerek) başvuru ücreti olarak 50 TL yatırılacaktır.

Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavından önce belgelerin kontrol edilmesi işlemi esnasında sınav ücretini yatırdığına dair (T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisinin yer aldığı) dekont beyan edilecektir.

Sınav ücreti yatırdığı halde başvuru şartlarından herhangi birini taşımadığı anlaşılan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan, Belge inceleme ve ön sağlık kontrolünde, Fiziki Yeterlilik Sınavı ve mülakat sınavlarında başarısız olan, Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması/arşiv araştırması aşamalarının herhangi biri olumsuz sonuçlanan, Sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri iade edilmeyecektir. Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ. Sorgulama için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Jandarma 2018 Yılı 3 Bin 400 Astsubay Alımı Sınav Çağrısı Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!