Jandarma 2018/1 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Bekleniyor

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı bekleniyor. Adaylar 2018/1 uzman erbaş alımı için gün sayıyor. Jandarma uzman çavuş alımı ne zaman yapılacak? Yaş şartı değişti mi? Askerlik şartı olacak mı?

Jandarma 2018/1 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Bekleniyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı için bekleyiş sürüyor. MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman çavuş alımı da başlamasına rağmen, en çok kişinin alındığı Jandarma’da sessizlik henüz bozulmadı. Uzun süredir alım yapılmayan ve ilan yayımlanmayan uzman erbaş alımı ne zaman yapılacak sorusu adaylar tarafından soruluyor.

Jandarma uzman erbaş alımı 2018 yılında hiç yapılmadı. 2017 yılında hemen hemen 3 ayda bir yayımlanan ilanlar, 2017 yılının Ekim ayından bu yana yayımlanmıyor. 30 Ekim 2017 tarihinde başlayan 2017/10 döneminden sonra 5 aya yakın süre geçmesine rağmen herhangi bir kılavuz ya da açıklama adaylarla paylaşılmadı.

Jandarma 2018/1 uzman erbaş alımı başvuruları için bir tarih tahmininde bulunmak zor görünüyor. Zira bir tahmin yapılacak olsaydı bu Şubat ayı olacaktı. Bu nedenle adayların alım olup olmayacağı konusundaki tedirginlikleri artıyor. Bir an önce ilanın yayımlanması ya da alımlarla ilgili Genel Komutanlık ile İçişleri Bakanlığından bir açıklama yapılması talep ediliyor.

Uzman erbaş alımı şartları nelerdir? Bilindiği üzere bu alımlarda en çok yaş şartı ve askerlik şartı merak ediliyor. Belirleyici olan şartlar da bunlar oluyor. Daha önce 25 olan yaş şartı KHK ile 27’ye yükselmişti. Buna göre 2018/1 başvurularında 2 Ocak 1991 ve sonrasında doğmuş olan adayların başvuruları alınacak.

Askerlik şartı da yine 694 sayılı KHK ile kaldırılmıştı. Daha önce adaylarda aranan, terhisinin üzerinden 3 yıl geçmemiş olmak şartı artık aranmayacak. Askerliğini yapmış veya yapmamış adaylar, diğer şartları taşıdıkları takdirde başvuru yapabilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!