1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Jandarma 2018/2 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
Jandarma 2018/2 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Jandarma 2018/2 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı 2018/2 sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru sonuçları açıklandı. Jandarma personel alımı başvurusu sonucu sınav çağrısı ve detaylara My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı 2018/2 sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru kılavuzu kapsamında başvuru sonuçları açıklandı. Jandarma'ya 11 kadın veya erkek sözleşmeli bilişim personeli alımı başvuru sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan direk ulaşabilirsiniz.

Jandarma 2018/2 personel alımı içim uygulamalı meslek bilgisi veya mülakat sınavı için tarihler açıklandığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Mülakat sınavları 24 Eylül ile 28 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirileceği açıklandı. Faaliyet takvimine dair diğer detaylar daha sonra Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temini Başkanlığı tarafından duyurulacaktır.

Sözleşmeli bilişim personel uygulamalı meslek bilgisi sınavı veya mülakat sınavına çağrılan adayların gelirken getireceği belge ve malzemeler:

Başvurusu kabul edilen ve kontenjana giren adaylar, uygulamalı meslek bilgisi sınavı veya mülakat sınavına gelirken, aşağıda belirtilen belgeleri, yarım kapak karton dosya içinde, diploma en altta olacak şekilde sıra ile takarak internette belirtilen açıklamaya göre tanzim ederek getireceklerdir:

Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi veya noterden onaylı sureti, Adaya ait 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, Son üç ay içinde çekilmiş 8 adet biometrik fotoğraf, Erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi, Cumhuriyet Savcılığından alınacak adli sicil kaydı, Nüfus müdürlüklerinden alınacak ikametgâh Belgesi isteniyor.

Şehit, malul gazi ve muharip gazi eş, anne, baba veya çocuklarının başvuru yapacak adaylar için verilen şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin kurum veya Valilik onaylı örneği isteniyor.

Eğer varsa 2016, 2017 veya 2018 KPSS P3 notuna ait sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı, Eğer varsa İngilizce dil puanına ait 2014, 2015, 2016, 2017 veya 2018 yıllarına ait YDS veya dengi dil yeterlilik sınavlarından okuma ve dinleme notuna ait sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı gerekiyor.

Tablo-1‟de müracaat edeceği unvana ilişkin niteliklere ait belgelerin aslı ve fotokopisi, veya noterden onaylı sureti, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu 48/7 maddesi gereği alınacak sağlık raporu isteniyor.

Adaylar, yukarıda belirtilen belgeleri yarım kapak karton dosya içerisinde, diploma veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisi en altta olacak şekilde sıralayıp takarak getireceklerdir.

Adayların sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri malzemeler; yumuşak uçlu kurşun kalem, tükenmez veya pilot kalem, silgi ve kalemtıraş getirmeleri gerekiyor.

Cep telefonu, elektronik veya mekanik cihazlar, her türlü iletişim aracı, fotoğraf makinesi vb. araçlar ile silah ve benzeri teçhizatlar sınava girişte kesinlikle alınmayacaktır. Adayların belirtilen bu malzemeleri sınava gelirken getirmemeleri uygun olacaktır. Kılavuz için TIKLAYINIZ. Başvuru sonuçları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler