1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Son Günü
Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Son Günü

Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Son Günü

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde JSGA için 2018/2 kapsamında lojistik branşlı bin 457 uzman erbaş alımı başvuruları 29 Kasım'da sona eriyor. Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları nelerdir?

A+A-

6 Kasım 2018'da yayımlanan lojistik branşlı Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları 8 Kasım’da başlatılmıştı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temini Sistemi internet sitesinde sona eriyor.

Jandarmaya 2018/2 kapsamında 1457 uzman erbaş alımı için başvurular 29 Kasım 2018 saat 17.00 itibarıyla sona erecek. Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları nelerdir? İşte Jandarma uzman erbaş alımı başvuru genel şartları ve diğer tüm detaylar.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Genel Şartları Nelerdir? T.C. vatandaşı ve erkek olmak, En az ortaokul veya ilköğretim mezunu olmak gerekiyor. Başvurularla ilgili özel şartlara aşağıdaki ana haberimizde bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Tüm diğer şartları ve detayları mutlaka incelemeniz gerekmektedir.

Jandarma 2018/2 1457 uzman erbaş alımı yaş ve askerlik şartına dair detaylar şu şekildedir:

Uzman erbaş alımı YAŞ şartı! Nüfus kaydına göre 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 20 yaşından gün almış olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1991 ile 1 Ocak 1999 tarihleri arasında doğanlar başvurabilecek.

Uzman erbaş alımı ASKERLİK şartı! Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinden 80 puan ve üzeri not almış olmak gerekiyor.

Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak gerekiyor.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile 29 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1989- 1 Ocak 1999 tarihleri arasında doğanlar uzman erbaş alımı için başvuru yapabilecek.

Uzman erbaş alımlarına sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, üç yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden uzman erbaşlığa geçenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Uzman erbaş olarak atananlar atandığı eğitim birliğine doğrudan katılmak zorundadır.

Jandarma uzman erbaş alımı için 3 yılını doldurmuş, ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenlerin müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı şartlarda (27 yaş ve diğer şartlar) kabul edilebilecektir.

Üç yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

JSGA Jandarma 2018/2 ile 1457 uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu ve tüm detaylar için TIKLAYINIZ. Başvuru için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler