1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvurabilir
Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvurabilir

Jandarma 2018/2 Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvurabilir

Jandarma Genel Komutanlığı lojistik branşlı en az ilköğretim mezunu sözleşmeli uzman erbaş alımı ilanı yayınlandı. Jandarma 2018/2 uzman erbaş alımı başvuru şartları nelerdir?

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı lojistik branşlı sözleşmeli uzman erbaş alımı ilanı 6 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Jandarma 2018/2 uzman erbaş alımı başvuruları 8 Kasım 2018 tarihinde başlayacak. Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru şartları nelerdir?

Jandarma uzman erbaş alımına başvuru yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak gerekiyor. Jandarma 2018/2 lojistik branşlı sözleşmeli uzman erbaş alımına en az ilköğretim (8 yıllık ortaokul) mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler.

Yaş şartı 20 yaşından gün almış (1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla) ve 27 yaşını bitirmemiş olmak şeklinde ilanda belirtildi. Yani 1 Ocak 1991 ile 1 Ocak 1999 tarihleri arasında doğmuş olan adayların başvuruları kabul edilecek. En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak şartı bulunuyor.

Askerlik hizmetini yapmış olmak şartı aranmayacak. Askerliğini yapmış olan adaylar için 8 Kasım 2013 tarihi ve sonrasında terhis olmak şartı ilanda belirtiliyor. Askerliğini yapmış adayların 27 yaşını bitirmemiş olması ve terhisinin üzerinden (5) yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor.

 Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile 29 yaşını bitirmemiş olanlar da başvuru yapabilecekler. Üç yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanlar başvuru yapamayacak.

Jandarma lojistik uzman erbaş alımında, sağlık raporu, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, adli sicil kaydı bulunmamak gibi genel şartlar aranacak. Ayrıca, dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak, vücut yapısı düzgün ve sağlam olmak gerekiyor.

Adaylar başvurularını 8 Kasım ile 29 Kasım 2018 tarihleri arasında internet üzerinden yapabilecekler. Jandarma Genel Komutanlığı en az ilköğretim mezunu lojistik branşlı sözleşmeli uzman erbaş alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
6 Yorum
İlgili Haberler