1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Jandarma 2019 Yılı 113 Kadrolu - Sözleşmeli Memur Alımı Sınav Duyurusu
Jandarma 2019 Yılı 113 Kadrolu - Sözleşmeli Memur Alımı Sınav Duyurusu

Jandarma 2019 Yılı 113 Kadrolu - Sözleşmeli Memur Alımı Sınav Duyurusu

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı 19 memur alımı ile 94 sözleşmeli personel alımı sınav tarihleri belli oldu. Jandarma memur ve personel alımı sınav detayları My Memur haberde.

A+A-

2019 yılı Jandarma Genel Komutanlığı açıktan sözleşmeli personel temini kapsamında açıktan temin yoluyla (22) unvanda (94) sözleşmeli personel temini için sınav tarihi açıklandı. Ayrıca 2019 YILI Jandarma Genel Komutanlığı açıktan devlet memuru temini kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere (9) unvanda (19) açıktan devlet memuru temini için de sınav tarihi açıklandı. Jandarma memur ve personel alımı sınav tarihlerine aşağıdaki bağlantılardan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

UYGULAMALI MESLEK BİLGİSİ SINAVI VE/VEYA MÜLAKAT SINAVINA GELİRKEN GETİRİLECEK BELGE VE MALZEMELER

Başvurusu kabul edilen ve kontenjana giren adaylar, uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavına gelirken, aşağıda belirtilen belgeleri, yarım kapak karton dosya içinde, diploma en altta olacak şekilde sıra ile takarak internette belirtilen açıklamaya göre tanzim ederek (Belgeler delinerek, yarım kapak karton dosyaya, tek tek çevrilebilecek şekilde takılacak, plastik dosya, cepli föy vb. dosyaya kesinlikle konulmayacaktır.) getireceklerdir.

Jandarma memur ve personel alımı için adayların sınava gelirken getirilecek belgeler;

- Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi, veya noterden onaylı sureti. (Öğrenim durumları, özel şartlarda belirtilen şekilde olacaktır. Bu bölümlere denk olanlar (bölüm isminin değişmesi vb.) veya yurt dışında öğrenim görenler için YÖK’ten alınmış denklik belgesi de getirilecektir.),

- Adaya ait (2) adet nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı adayların yanında bulunacaktır),

- Son üç ay içinde çekilmiş (4) adet biyometrik fotoğraf,

- Erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet çıktısı kabul edilecek),

- Cumhuriyet Savcılığından alınacak adli sicil kaydı (E-Devlet çıktısı kabul edilecek),

- Nüfus müdürlüklerinden alınacak İkametgâh Belgesi (E-Devlet çıktısı kabul edilecek),

- Şehit, malul gazi ve muharip gazi eş, anne, baba veya çocuklarının başvuru yapacak adaylar için verilen şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin kurum veya Valilik onaylı örneği. (Ancak bu belgenin verilememesi durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan şehit veya vazife malulü olarak maaş aldığına dair belge ile kendisine verilen kimlik kartının aslı ve fotokopisi.),

- İstenilen öğrenim durumuna göre girilmiş olan 2018 KPSS sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı.

- Her iki kılavuzda da yer alan Tablo-1’de müracaat edeceği unvana ilişkin niteliklere ait belgelerin aslı ve fotokopisi veya noterden onaylı sureti,

- Yumuşak uçlu kurşun kalem, tükenmez veya pilot kalem, silgi ve kalemtıraş getireceklerdir.

Sözleşmeli personel alımı için ek olarak getirilmesi istenen belge: YDS puanı istenilen branşlara başvuran adaylar için, son beş yıl içerisinde alınmış YDS sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı. (ÖSYM Başkanlığınca eşdeğerliği kabul edilen sınavlara ait belgeler getirilecektir.)

Sınav duyuruları için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler