Jandarma 2019 Yılı 424 Subay Alımı Başvuru Son Günü

2019 yılı Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf veya sözleşmeli subay başvuruları bugün sona eriyor. Jandarma 424 subay alımı için başvurular 29 Nisan 2019 16.59'a kadar internet üzerinden yapılabilecek. Subay alımı başvuru detayları My Memur haberde.

featured

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 9 Nisan 2019 tarihinde başlatılan subay alımı başvuruları bugün sona erecek. Jandarma karargahı ile bağlısı birlik ve kurumlar için muvazzaf veya sözleşmeli 424 erkek ve kadın subay alımı yapılacak. Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı Subay alımı başvuruları 29 Nisan 2019 tarihi 16.59’a kadar aşağıdaki internet sitesinden yapılabilir.

JANDARMA 2019 YILI SUBAY ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor.

En az dört yıllık lisans programlarından mezun olmuş veya kayıt tarihine (26.08.2019) kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

Temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK tarafından verilen denklik belgesini almış olmak ve bunu sisteme yüklemek gerekiyor.

SUBAY ALIMI KPSS ve ALES ŞARTI

2018 yılında yapılan KPSS sınavında; Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 65 puan, 2017 ya da 2018 yıllarında yapılan ALES‟ten Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Şehit ve malul eş ve çocukları (Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu 21/j maddesi kapsamında olanlar) için bu puanların en az %80‟ini almış olmak gerekiyor.

JANDARMA SUBAY ALIMI YAŞ ŞARTI

1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.) gerekiyor.

Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir. Lisansüstü öğrenimine devam eden adayların 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir. 32 yaş kriteri sadece Lisansüstü öğrenimini tamamlayan adaylar için geçerlidir.) gerekiyor.

Muvazzaf Tabip ve Diş Tabibi Subay adayları için 32 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.) (7) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak gerekiyor.

TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak ve Sağlık Yeteneği Yönetmeliği EK-D değerlendirme çizelgesinde (1) Numaralı Subay ve Astsubay Adayları Değerlendirme Sütununa göre “Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Olur” raporu almak (pilot branşı için bu rapora ilave olarak “Uçucu Yetiştirmeye Elverişlidir” sağlık raporu istenecektir.) gerekiyor.

JANDARMA 424 SUBAY ALIMI BRANŞLARI NELERDİR?

Jandarma, Personel, İkmal, Maliye, Öğretmen (Beden Eğitimi), Bakım, Mühendis (İnşaat), İstihkam, Muhabere, Tabip (Muvazzaf), Diş Tabibi (Muvazzaf) ve Pilot (Muvazzaf) branşlarında olacak.

JANDARMA SUBAY ALIMI BAŞVURU KILAVUZU TAM METNİ:

pdf.jpg

Başvuru için TIKLAYINIZ:

www.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Jandarma 2019 Yılı 424 Subay Alımı Başvuru Son Günü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!