1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Jandarma 2020 Subay Alımı Sınav Aşamaları Nelerdir? 481 Subay Alımı
Jandarma 2020 Subay Alımı Sınav Aşamaları Nelerdir? 481 Subay Alımı

Jandarma 2020 Subay Alımı Sınav Aşamaları Nelerdir? 481 Subay Alımı

2020 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma subay alımı için sınav aşamaları ve fiziki yeterlilik uygulama parkuru ile ilgili detaylar My Memur Haber'de...

A+A-

2020 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli subay başvuru sonuçları açıklandı. Jandarma 481 subay alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından merak edilen sorulardan biride Jandarma subay alımı için sınav aşamalarının neler olacağı yönünde oluyor. Bizde bu haberimizde Jandarma 2020 yılı subay alımı sınav aşamalarını siz değerli takipçilerimiz ile paylaşacağız.

JANDARMA 481 SUBAY ALIMI SINAV AŞAMALARI NELERDİR?

Jandarma Genel Komutanlığı 481 subay alımı başvuru sonuçlarına göre adaylar 3 aşamalı bir sınavdan geçecekler. Aşamalar sırasıyla, Fiziki kontrol, Fiziki yeterlilik ve Mülakat sınavı şeklinde olacak. Eğer aday, bu aşamalarından her hangi birinde başarısız olursa bir sonraki aşamaya geçemeyecek.

Fiziki Kontrol:

Subay olmak isteyen adaylar, Fiziki yeterlilik sınavı öncesi Fiziki Kontrol Komisyonu tarafından bir kontrolden geçirilecekler. Adayların fiziki kontrol sırasında, asgari fiziki standartlarda olması gerekiyor. Adaylara, Vücut Kitle İndeksi (VKİ) çizelgesi esaslarına göre notlar veriliyor.  Bu komisyondan geçerse Fiziki yeterlilik sınavına tabii tutulur. Eğer geçemezse ilerleyemez. Lakin itiraz hakkını kullanabilirler.

Fiziki Yeterlilik Sınavı:

Fiziki yeterlilik sınav komisyonu subay olmak isteyen adayların durumunu görerek gerçekleştirir. Adayların bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere, aşağıda sizler ile paylaştığımız parkurda uygulamalı sınava tabii tutulurlar. Kadın ve erkeklerin kriterleri farklıdır. Başarılı olmak için yüz üzerinden en az altmış puan almak gerekmektedir.

2020 SUBAY ALIMI FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI UYGULAMALI PARKUR

2020-subay-alimi-fiziki-yeterlilik-sinavi-uygulamali-parkur.jpgMülakat Sınavı:

Mülakat sınavına erişmek öncelikle önceki 2 aşamayı tamamlamayı gerektirmektedir. Burada adayların bilgi düzeyi, Kendisinden istenileni kavrama, Özgüveni, İfade etme yeteneği, Beden dilini kullanma becerisi, olmak üzere beş ayrı kritere göre her bir kriter yirmi (20) puan olmak üzere toplam yüz (100) tam puan üzerinden yapılır. Başarı ise yine yüz üzerinden 60 puan almak ile sağlanmaktadır.

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler