1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Jandarma 2020 Yılı 3550 Astsubay Alımı Başvuru Son Günü! En Az Önlisans
Jandarma 2020 Yılı 3550 Astsubay Alımı Başvuru Son Günü! En Az Önlisans

Jandarma 2020 Yılı 3550 Astsubay Alımı Başvuru Son Günü! En Az Önlisans

Jandarma Genel Komutanlığı 2020 yılı astsubay alımı başvurularında sona gelindi. Jandarma’ya 3550 astsubay alımı başvuru şartları nelerdir? 2020 yılı astsubay alımları tüm genel şartları My Memur haberde.

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığına 2020 yılı 3550 personel alımı için başvurularda son günler. Jandarma 2020 yılı 3 bin 550 Muvazzaf veya Sözleşmeli Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu kapsamında başvurularda sona gelindi. 2020 yılı astsubay alımları kapsamında Jandarma ilanına kimler başvurabiliyor. My Memur olarak bu haberimizde Jandarma Astsubay alımı yaş şartı, KPSS şartı ve tüm önemli başvuru detaylarını araştıran adaylar için gerekli bilgileri hazırladık.

JANDARMA 2020 YILI ASTSUBAY ALIMI KPSS ŞARTI

Lisans mezunları veya geçici kayıt tarihine (04 Ağustos 2020) kadar mezun olabilecek durumdaki adaylar için 2018-2019 yılında yapılan KPSS’den Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Önlisans mezunları veya geçici kayıt tarihine (04 Ağustos 2020) kadar mezun olabilecek durumdaki adaylar için ise 2018 yılında yapılan KPSS’nin Genel Kültür ve Genel Yetenek (P93) puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Şehit veya vazife malulü eş ve çocukları (Emniyet Teşkilatı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu 21/j maddesi kapsamında olanlar) için bu puanların en az %80’ini almış olmak gerekiyor.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMLARI YAŞ ŞARTI

1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

- 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1993 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.

- Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1988 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.

- Lisansüstü öğrenimine devam eden adayların 27 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

- 32 yaş kriteri sadece Lisansüstü öğrenimini tamamlayan adaylar için geçerlidir.

JANDARMA 2020 YILI ASTSUBAY ALIMI DİĞER BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor.

- Kılavuzda yer alan tabloda belirtilen öğrenim programlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihine (04 Ağustos 2020) kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

- Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onaylanmış denklik belgeleri bulunmak ve bunu sisteme yüklemek gerekiyor.

- Temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK tarafından verilen denklik/eşdeğerlilik belgesini almış olmak ve bunu sisteme yüklemek gerekiyor.

- Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak gerekiyor.

- TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak ve Sağlık Yeteneği Yönetmeliği EK-D değerlendirme çizelgesinde (1) Numaralı Subay ve Astsubay Adayları Değerlendirme Sütununa göre “Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Olur” raporu almak (uçak/helikopter teknisyeni branşı için bu rapora ilave olarak uçuşa elverişlidir sağlık raporu istenecektir.) gerekiyor.

-  Adayın kendisi ve evli ise eşi; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idarî yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak gerekiyor.

- 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, adayın kendisi ve evli ise eşi; kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak, affa uğramış, para cezasına çevrilmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkûm olmamak veya bu suçlardan dolayı devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak gerekiyor.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak gerekiyor.

- Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak gerekiyor.

- Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak gerekiyor.

- Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümleri nedeni ile ilişiği kesilenler hariç olmak üzere, herhangi bir nedenle askeri okullardan, emniyet teşkilatına bağlı okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak veya bu okulların yeterlilik sınavından başarısız olmamak, sivil okullardan çıkarılmamış olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmış olmamak gerekiyor.

- Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak gerekiyor.

- Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmadığına dair beyan sunmak gerekiyor.

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak gerekiyor.

- Hamile olmamak şartları aranmaktadır. Diğer başvuru şartlarına ve başvuru detaylarına aşağıdaki kılavuzdan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler