1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Jandarma 22 Bin Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! 2019/1 Uzman Erbaş Alımı
Jandarma 22 Bin Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! 2019/1 Uzman Erbaş Alımı

Jandarma 22 Bin Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! 2019/1 Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2019/1 kapsamında 22 bin uzman erbaş alımı için başvuru sonuçlarını açıkladı. Jandarma uzman erbaş alımı başvuru sonucu sınav aşamaları ve gerekli belgeler için tıklayınız.

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı 1. dönem uzman erbaş alımları kapsamında başvurular 4 Nisan 2019 itibarıyla sona ermişti. Jandarma Genel Komutanlığı 2019/1 kapsamında lise, önlisans ve lisans mezunu 22 bin uzman erbaş alımı için başvuru sonuçlarını açıkladı. Aşağıdaki bağlantıdan başvuru durumunuzu sorgulayabilir ve başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

Sözleşmeli uzman erbaş başvuru kılavuzu (2019-1) kapsamında sınava çağrılacak 40 bin aday nasıl çağrıldı? İşte detaylar:

BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN SINAVLARA ÇAĞRILMASI ESASLARI

Ön başvuru yapan adaylardan çağrılma önceliklerine göre sınav tarihi ve sınav alanlarının kapasitesi nedeniyle 40.000 aday sınavlara çağrılacaktır. Sınavlara çağrılacak adayların %50’si (20.000 kişi) 2018 yılı KPSS’den (P3, P93, P94) en az 50 puan alanlardan, %50’si (20.000) ise 2018 yılı KPSS puanı olmayanlardan seçilecektir.

2018 yılına ait KPSS notu (en az 50 puan) olan 20.000 adayın;

%35’i (7.000) Lise mezunu olanlardan, (2018 yılı KPSS’den P94 puan türünden en az 50 alanlar)

%33’ü (6.600) Ön lisans mezunu olanlardan, (2018 yılı KPSS’den P93 puan türünden en az 50 alanlar)

%32’si (6.400) Lisans mezunu olan adaylardan çağrılacaktır. (2018 yılı KPSS’den P3 puan türünden en az 50 alanlar)

Lise (7.000 kişi) kontenjanının doldurulamaması durumunda, eksik kalan kontenjan Önlisansa, önlisans kontenjanının doldurulamaması durumunda lisans kontenjanına aktarılacaktır. Lisans kontenjanının doldurulamaması durumunda ise sırayla lise, önlisans kontenjanına aktarılacaktır.

Her öğrenim seviyesi (Lisans, Ön Lisans, Lise) kendi arasında KPSS notu yüksek olanlardan başlamak suretiyle çağrılacaktır.

2018 yılı KPSS notu (en az 50) bulunan adaylara tahsis edilen 20.000 kişilik kontenjanın doldurulamaması durumunda eksik kalan kontenjan öğrenim seviyesine göre 2018 yılı KPSS puanı hiç olmayan ya da (50) puanın altında notu olan adayın kontenjanına aktarılacaktır.

2018 yılı KPSS notu hiç olmayan ya da (50) puanın altında olan 20.000 adayın;

%35’i (7000) Lise mezunu olanlardan,

%33’ü (6600) Ön lisans mezunu olanlardan,

%32’si (6400) Lisans mezunu olan adaylardan çağrılacaktır.

Lise (7000 kişi) kontenjanının doldurulamaması durumunda, eksik kalan kontenjan Ön lisansa, önlisans (6600) kontenjanının doldurulamaması durumunda lisans (6400) kontenjanına aktarılacaktır.

UZMAN ERBAŞ ADAYLARININ SEÇME SINAVLARINA GELİRKEN GETİRECEĞİ BELGELER

Adaylar seçme sınavlarına gelirken, bir adet yarım kapaklı karton (Plastik dosya getirilmeyecektir) dosyanın içinde takılı olarak aşağıdaki belgeleri sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne kurşun kalem ile T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı yazılmış olarak getirecektir.

Adaylar sınava gelirken yanlarında;

Ön Başvuru Belgesi: İnternetten yapılan ön başvuruya ait "Aday Bilgi Formu”nun bilgisayar çıktısı,

Nüfus Cüzdanı: Aslı,

Nitelik Belgesi: Halen silahaltında bulunan adaylar için Tablo-2’de belirtilen esaslara göre tanzim edilen nitelik belgesi, (Nitelik belgesine adayın kuvveti, sınıfı ve branşı ile muhtemel terhis tarihi de yazılacak, açık olarak getirilen nitelik belgeleri kabul edilmeyecektir. Seçim aşaması sınav tarihleri, dağıtım iznine denk gelen adaylar, nitelik belgelerini acemi eğitimi gördükleri eğitim birliğinden alacaklardır. Aday bir (1) suret nitelik belgesini kapalı, mühürlü zarf içerisinde getirecektir). Nitelik belgesine iyi, orta, zayıf gibi değerlendirme kriteri yazılmayacak, sadece rakamla notlar yazılacaktır.

Denklik Belgesi: Lise öğrenimlerini yurt dışında bitirenler için Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından onaylanmış denklik belgesinin aslı ve sureti. Lisans ve Önlisans için YÖK onaylı denklik belgesinin aslı ve sureti.

Öğrenim Durum Belgesi (Diploma): e-Devlet çıktısı ya da onaylı sureti,

Askerlik hizmetini bitirenler için Terhis Belgesi,(Aslı veya E-devlet çıktısı)

Adaylar barfiks, mekik, uzun atlama ve 400 metre spor testlerine katılacaklarından; herhangi bir sağlık kuruluşundan alacakları tek hekim imzalı, ‘‘Spor yapmasında sakınca yoktur.’’ ibareli rapor,

Fiziki yeterlilik sınavları esnasında yaşanabilecek sağlık problemleri ile ilgili sorumluluk adaya aittir. Adaylar Tablo 5’deki muvafakat yazısı örneğini imzalayacak ve sınava gelirken getireceklerdir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olanlardan sözleşme başlangıç ve bitiş tarihini ve sınava çağrıldığı gün hala görevde olduğunu gösteren onaylı belgenin aslı ve fotokopisi, (Bu belge Personel Temin Sistemine de yüklenecektir.)

Askerlik hizmetini yedek subay olarak yapıp terhis olanlar için askerlik yaptığı kuvvet komutanlığından (Kara Kuvvetleri K.lığı, Deniz Kuvvetleri K.lığı, Hava Kuvvetleri K.lığı, Jandarma Genel K.lığı ve Sahil Güvenlik K.lığı) alacakları "Askeri Öğrencilik kaydının bulunmadığına” dair yazıyı,

Askerlik hizmetini yapmayanlar için, örneği Tablo-4’te bulunan “Muvafakat Yazısı Örneği”ni (İmzalı olacak ve belge incelemesindeki görevli personele teslim edilecektir) getirecektir.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

pdf.jpg

Başvuru sonuçları için TIKLAYINIZ.

www.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler