1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Jandarma 22 Bin Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvurabilir? 2019/1 Asayiş-Komando
Jandarma 22 Bin Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvurabilir? 2019/1 Asayiş-Komando

Jandarma 22 Bin Uzman Erbaş Alımına Kimler Başvurabilir? 2019/1 Asayiş-Komando

Jandarma Genel Komutanlığı 22 bin uzman erbaş alımı yapacak. 2019/1 “asayiş ve komando” 22000 uzman erbaş alımı başvuruları başlıyor. Jandarma 22 bin uzman erbaş personel alımına kimler başvuru yapabilir?

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş ve Komando branşlı 22 Bin Uzman Erbaş Alımı Başvuru kılavuzunu geçtiğimiz günlerde ilk olarak My Memur olarak yayımlamıştık. 40 bin adayın katılacağı uzman erbaş alımı kontenjanının DPB’de 22 bin olarak açıklanmasından sonra adaylar başvuru şartlarını sorgulamaya başladı.

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzu (2019-1) kapsamında başvuru genel, özel, askerlik, yaş, KPSS ve diğer tüm şartları detaylı olarak sizler için hazırladık. Başvurular 19 Mart - 4 Nisan 2019 tarihleri arasında olacak..

JANDARMA 22 BİN UZMAN ERBAŞ ALIMI KPSS 50 PUANLI ŞART

Ön başvuru yapan adaylardan çağrılma önceliklerine göre, sınav tarihi ve sınav alanlarının kapasitesi nedeniyle 40.000 aday sınavlara çağrılacaktır. Sınavlara çağrılacak adayların %50’si (20.000 kişi) 2018 yılı KPSS’den (P3, P93, P94) en az (50) puan alanlardan çağrılacak.

JANDARMA 22000 UZMAN ERBAŞ ALIMI KPSS 50 PUANSIZ ŞART

Uzman erbaş alımına başvuru yapanlardan %50’si (20.000) ise 2018 yılı KPSS’ye hiç girmeyenler ile sınava giren ancak (50)’nin altında puan alanlardan seçilecektir. 2018 yılı KPSS puanı (P3, P93, P94) (50)’nin altında olanlar, KPSS puanı hiç olmayanlarla birlikte değerlendirilecektir.

JANDARMA 22 BİN UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

En az lise ve dengi okul mezunu olmak, (yurt dışında eğitim görenler denklik belgesini sisteme yükleyecektir.)

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI “YAŞ” ŞARTI

Nüfus kaydına göre 4 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. 4 Nisan 1999 - 1 Ocak 1992 tarihleri arasında doğanlar başvuru yapabilecektir.

Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2’deki Nitelik Belgesinden seksen (80) puan ve üzeri not almış olmak.

Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak,

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (04 Nisan 2014 tarihi ve sonrasında terhis olmak.),

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI 5 YIL TERHİS ŞARTI

Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olması, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olmak,

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI “SÖZLEŞMELİ ERBAŞ VE ERLER” İÇİN ŞARTLAR

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2019 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 4 Nisan 1999 - 1 Ocak 1990 tarihleri arasında doğanlar başvurabilir.

Sözleşmeli erbaş ve er olarak halen görev yapanların, başvurunun son günü olan 4 Nisan 2019 tarihi ile üç (3) yılını doldurmuş ve müteakip dönem için sözleşme imzalamış olması gerekmektedir. Adaylar gelirken ilk sözleşme tarihi, sözleşme bitim tarihi ve yeni sözleşme tarihini gösterir belgeyi yanında getireceklerdir.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden uzman erbaşlığa geçenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Uzman erbaş olarak atananlar atandığı eğitim birliğine doğrudan katılmak zorundadır.

Üç (3) yılını doldurmuş, ancak müteakip dönem için sözleşmesini yenilemeyenlerin müracaatları diğer adaylar ile birlikte aynı şartlarda (27 yaş ve diğer şartlar) kabul edilebilecektir.

Üç (3) yılını doldurmadan tek taraflı sözleşmesi feshedilmiş ya da ayrılmış olanların müracaatları kabul edilmeyecektir.

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI SAĞLIK ŞARTI

Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak,

Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak,

Dilinde pelteklik, tutukluk ve kekemelik gibi konuşma özrü bulunmamak gerekiyor.

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI BOY ve KİLO ŞARTI

En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla, kilosu Tablo-1’de Boy-Kilo Tablosunda oranları belirtilen değerler içerisinde bulunmak,

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI CEZAİ HÜKÜMLER

Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, J.Gn.K.lığında ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

Verilen ceza, ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilse veya affa uğrasa dahi; Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikâp, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasniî, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabiî mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlar ile istimal ve istihlâk kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçları ile askerlik hizmeti sırasında firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat, isyan suçlarından dolayı yahut 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askerî Ceza Kanununun 148 inci maddesinde yazılı suçlardan mahkûm olmamak,

Taksirli suçlar hariç olmak üzere diğer suçlardan adli veya askeri mahkemeler tarafından otuz (30) günden daha fazla süreli hürriyeti bağlayıcı bir ceza ile mahkûm olmamak,

Taksirli suçlar nedeniyle altı (6) ay veya daha fazla süre ile hürriyeti bağlayıcı bir cezaya mahkûm olmamak,

Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasadışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak şartları aranıyor.

22 Bin Uzman Erbaş Alımı İlanının Tamamı:

tiklayiniz.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler