1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Jandarma 3 Bin 375 Astsubay Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! Jandarma Genel Komutanlığı
Jandarma 3 Bin 375 Astsubay Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! Jandarma Genel Komutanlığı

Jandarma 3 Bin 375 Astsubay Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı! Jandarma Genel Komutanlığı

İçişleri Bakanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Personel Temin Sistemi tarafından 3 bin 375 muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı sınav sonuçları açıklandı. Astsubay alımı sınav sonuçları My Memur haberde.

A+A-

 

2019 yılı Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf/sözleşmeli astsubay temini sınav sonuçları açıklandı. Jandarma 2019 yılı 3 bin 375 astsubay alımı kapsamında sınav sonuçlarına aşağıdaki WWW bağlantısından direk ulaşabilirsiniz. My Memur olarak sınav aşamalarına dair detayları sizler için ayrıca hazırladık.

SINAV SONUÇLARI ŞU HUSUSLAR ÇERÇEVESİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

Adayların başarı sıralamasına esas puanı; KPSS puanının %30’u, fiziki yeterlilik sınavı puanın %20’si, VKİ puanının %10’u ve mülakat sınavı puanının %40’ının toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması halinde sırasıyla; Ön Başvuru Sıralamaya Esas Puanı, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanı, VKĠ puanının yüksekliği esas alınır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilir.

Her bir branş için, erkek/kadın ve lisans/ön lisan ayrı ayrı olarak şekilde; asıl, yedek ve başarısız olmak üzere sınav sonuç listesi düzenlenir. Şehit ve malul eş ve çocukları için asıl adayların % 30’una tekabül eden sayıda yedek aday, diğer adaylar için ise adayların bir katına tekabül eden sayıda yedek belirlenir. Şehit ve malul eş ve çocukları statüsünde başvuru yapan adaylar normal aday statüsünde asıl aday olarak başarılı olamaması durumunda, şehit ve malul eş ve çocukları kontenjanında değerlendirilir.

Adayların sınav sonuçları, sınav ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi “Sonuç Bilgileri” bölümü altında  “sonuçlarım” kısmında yayımlanacaktır. Adaylar temin takvimine göre duyuruları takip etmekle sorumludur. Adayların adreslerine herhangi bir tebligat gönderilmeyecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sisteminde yapılacak duyurular ile SMS bildirileri resmi tebligat niteliği taşımaktadır.

2019 yılı Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf/sözleşmeli astsubay başvuru kılavuzu kapsamında sınav aşamaları şu şekildedir.

ASTSUBAY ALIMI SINAV AŞAMALARI NELERDİ

Fiziki Kontrol,

Fiziki yeterlilik sınavına,

Mülâkat sınavına tabi tutulacaktır.

Belirtilen sınav aşamalarının herhangi birinde başarılı olamayan adaylar, bir sonraki aşamaya devam edemezler.

Adaylar sınava gelirken yanlarında cep telefonu, ses-görüntü kayıt cihazı veya benzer özellikli değişik elektronik cihazları getirmeyecektir. Bu tür cihazlarla gelen adaylar nizamiyeden alınmayacaktır. Nizamiye bölgesinde bu tür cihazları teslim alma veya muhafaza etme imkanı bulunmamaktadır.

SINAV AŞAMALARI:

Sınav, adaylar için fiziki kontrol, fiziki yeterlilik ve mülâkat sınavı olmak üzere üç aşamalı yapılacaktır. Sınav aşamalarından önce kayıt kabul ve belge kontrolü yapılacak olup, eksik veya hatalı belgesi olan adaylar sınavlara alınmayacaktır.

Fiziki Kontrol:

Adaylar fiziki yeterlilik sınavına girmeden önce Fiziki Kontrol Komisyonu tarafından kontrolden geçirilir.

Fiziki Kontrol, TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre yapılır. Her bir aday asgari standartları sağlamak zorundadır. Ayrıca TABLO-1‟de örneği bulunan Vücut Kitle İndeksi (VKĠ) çizelgesi esaslarına göre her bir adaya not verilir.

Fiziki Kontrol Komisyonu asgari standartları sağlayan adaylar hakkında “Astsubay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olur”, sağlayamayan adaylar hakkında “Astsubay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olamaz” şeklinde karar verir. “Astsubay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olamaz” kararı verilen adaylar hakkında gerekçe belirtilir.

Hakkında “Astsubay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olamaz” kararı verilen adaylar, itiraz hakkını kullanabilir, sonucun değişmemesi durumunda diğer sınav aşamalarına geçemezler.

Fiziki Yeterlilik Sınavı:

Fiziki Kontrol Komisyonları tarafından “Astsubay Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek yapar.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere TABLO-4‟de örneği bulunan parkurda uygulamalı olarak yapılır.

Erkek ve kadın adayların sınavları farklı kriterlere göre değerlendirilir. Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur.

Mülâkat Sınavı:

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülâkat sınav komisyonu tarafından mülâkat sınavına tabi tutulurlar. Değerlendirmede adayın;

Konu hakkında bilgi düzeyi,

Kendisinden istenileni kavrama,

Özgüveni,

İfade etme yeteneği,

Beden dilini kullanma becerisi olmak üzere beş ayrı kritere göre her bir kriter yirmi (20) puan olmak üzere toplam yüz (100) tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülâkat sınavından başarılı olabilmesi için yüz (100) puan üzerinden en az altmış (60) puan alması gerekir.

Sınav çağrısı için tıklayınız:

www.jpg

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler