1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Jandarma 3375 Astsubay Alımı Başvuru Son Günü
Jandarma 3375 Astsubay Alımı Başvuru Son Günü

Jandarma 3375 Astsubay Alımı Başvuru Son Günü

2019 yılı Jandarma Genel Komutanlığı, muvazzaf veya sözleşmeli astsubay alımı başvuruları yarın itibarıyla sona eriyor. Astsubay alımı başvuru şartları nelerdir?

A+A-

2019 yılı Jandarma Genel Komutanlığı, muvazzaf/sözleşmeli astsubay başvuru kılavuzu kapsamında lisans ve önlisans mezunu ASTSUBAY ALIMI başvuruları 13 Mart’ta sona eriyor. Jandarma 3375 astsubay alımı başvuru detaylarını My Memur olarak hazırladık.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI KONTENJANLARI

2 bin 643 Jandarma, 139 Personel, 89 İkmal, 22 Maliye, 8 Bando, 40 Uçak/Helikopter Teknisyeni, 73 İstihkam, 136 Bakım, 175 Muhabere, 50 Sağlık (Muvazzaf) astsubay alımları yapılacaktır.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI “819 LİSANS” BÖLÜMÜ “406 ÖNLİSANS” BÖLÜMÜ

Tablo 2’den 819 lisans bölümüne ulaşabilirsiniz. Sayfa 15 ile 84 arasında tüm lisans bölümlerine ve jandarma astsubay alımı branşlarına , Tablo 3’ten 406 lisans bölümüne ulaşabilirsiniz. Sayfa 85 ile 130 arasında tüm önlisans bölümlerine ve jandarma Astsubay alımı branşlarına ulaşabilirsiniz.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI KPSS ŞARTI

2018 yılında yapılan KPSS sınavında; lisans mezunları veya kayıt tarihine (26 Ağustos 2019) kadar mezun olabilecek durumdaki adaylar için Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 60 puan almış olmak, ön lisans mezunları veya kayıt tarihine (26 Ağustos 2019) kadar mezun olabilecek durumdaki adaylar için ise Genel Kültür ve Genel Yetenek (P93) puan türünden en az 60 puan almış olmak, şehit ve malul eş ve çocukları için bu puanların en az %80’ini almış olmak gerekiyor.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI YAŞ ŞARTI

1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1992 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir. Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1987 ve sonra doğanlar başvurabileceklerdir.

ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Temini yapılacak 1’inci maddedeki tabloda belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak veya kayıt tarihine (26 Ağustos 2019) kadar mezun olabilecek durumda olmak,

Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) onaylanmış denklik belgeleri bulunmak ve bunu sisteme yüklemek,

Temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK tarafından verilen denklik belgesini almış olmak ve bunu sisteme yüklemek,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak ve Sağlık Yeteneği Yönetmeliği EK-D değerlendirme çizelgesinde (1) Numaralı Subay ve Astsubay Adayları Değerlendirme Sütununa göre “Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Olur” raporu almak gerekiyor (uçak/helikopter teknisyeni branşı için bu rapora ilave olarak uçuşa elverişlidir sağlık raporu istenecektir.).

Diğer Başvuru Şartları ve Kılavuz:

pdfindir.jpg

jandarma-kontenjan.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler