1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Jandarma Artık İçişleri Bakanlığına Bağlı
Jandarma Artık İçişleri Bakanlığına Bağlı

Jandarma Artık İçişleri Bakanlığına Bağlı

TBMM'sinde Görüşmeleri Devam Eden Kamuoyunda İç Güvenlik Paketi Olarak Adlandırılan Emniyet Mensuplarını İlgilendiren Polis Vazife Ve Salahiyet Kanunundan Sonra Ve Jandarma Teşkilat, Görev Ve Yetkileri Kanunu Da Onaylandı.

A+A-

TBMM'sinde görüşmeleri devam eden kamuoyunda İç Güvenlik Paketi olarak adlandırılan emniyet mensuplarını ilgilendiren Polis Vazife ve Salahiyet Kanunundan sonra ve Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu da onaylandı.

Kanun tasarısının 5 maddesi daha bugün onaylanarak 52 maddeye geçildi. Jandarmanın sivilleştirilmesi ve illerde bulunan Jandarma Alay Komutanlıklarının valiye bağlanması kabul edildi. Artık valiler tüm jandarmanın sicil amiri olacak. Tüm işlemlere İçişleri Bakanlığı bakacak. General seviyesindeki komutanlar hariç tüm jandarma komutanlarını valiler atayacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi paket görüşmelerine 10 Mart saat 15:00'da görüşmeye devam edecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.