Jandarma Genel Komutanlığı 1000 Erkek Öğrenci Alımı Yapıyor!

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı’nda en düşük lise seviyesinde ve denk okullardan 1000 astsubay adayı olan öğrenci alımları adına başvuru koşulları, başvuru sayfası ve tarihler bildirildi.

63790
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jandarma astsubay adaylarının alımı için başvurularda e-Devlet şifreleri kullanılacak.

Jandarma Genel Komutanlığı, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılayabilmek adına 1000 erkek aday alacağını duyurdu. Jandarma astsubay alımlarında başvuru tarihlerinin 3 Temmuz – 3 Ağustos aralığında Jandarma Personel sayfası üzerinden e-Devlet şifreleri kullanılarak yapılacak. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinde jandarma astsubay adayı öğrenci alımları ile ilgili yapılmış olan resmi nitelikteki duyurularda jandarma astsubay adayı alımları için başvuru kılavuzunun, resmi sayfa üzerinden ulaşılabilir olacağını söylerken, “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek olan, Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf astsubay gereksinimini giderebilmek adına başvuru yapmak isteyenler 03 Temmuz – 03 Ağustos 2020 tarihleri aralığında internet aracılığı ile başvurularını yapabileceklerdir. Başvuru başlangıç – bitiş saatleri, tarihleri, temin koşulları ve diğer detaylar için; www.jandarma.gov.tr ve www.jgsa.edu.tr web adreslerini ziyaret ederek bu sitelerde bulunan “2020 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci Başvuru Kılavuzu’na bakabilirsiniz.”” Açıklaması yapıldı.

Başvuru süreci boyunca bu sürece ilişkin, “Başvurularınızı yalnızca https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet siteleri ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığı ile yapılacaktır. İnternet ortamı haricinde posta yöntemi ile ya da şahsen yapılmış olan başvurular gözardı edilecek ve kabul edilmeyecektir. Başvuru yapmak isteyen kişilerin “Başvuru Kılavuzunu” tamamen okuyup öyle başvuruyu yapmaları şarttır. 3 Temmuz 2020 tarihinde başlayan başvuru süreci 3 Ağustos 2020 tarihinde saat 17.00’ de bitecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet aracılığıyla e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. Kimlik kartı ya da internet bankacılığı opsiyonlarından bir tanesi ile giriş sağlanacaktır.” İfadelerinin yer aldığı duyuruda başvuru genel koşulları ve diğer önemli detaylar bulunuyor.

Başvuru Şartları Neler?

  • Yapılacak olan başvurular yalnızca https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris sitesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi ile e-Devlet aracılığıyla yapıldığında kabul edilecektir. İnternet ortamı haricinde posta yöntemi ile ya da şahsen yapılmış olan başvurular gözardı edilecek ve kabul edilmeyecektir.
  • Adaylar başvurularını “Başvuru Kılavuzunu” tamamen okuduktan sonra yapmalıdır.
  • Başvuru tarihleri 03 Temmuz 2020 ile 03 Ağustos 2020 arasındadır ve 03 Ağustos 2020 günü saat 17.00’ da bitecektir.
  • Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet aracılığıyla e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. Kimlik kartı ya da internet bankacılığı opsiyonlarından bir tanesi ile giriş sağlanacaktır.

Adaylarda Aranacak Özellikler Neler?

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı ve erkek olmak.
  • Lise ya da denk okullardan mezun olmuş olmak ya da kayıt olunacak tarihe kadar mezun olabilecek durumda olmak ya da denkliği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış olması şartıyla yurtdışı lise mezunu olmak.
  • Düzeltilmemiş nüfus kaydına dayanarak başvuru yapılan senenin 1 Ocak itibariyle 21 yaşını doldurmamış olmak.
  • Güvenlik soruşturmasının ve arşiv araştırmasının olumlu yönde olması
  • Silah taşımaya ya da silahlı görev yapabilmeye hukuki olarak bir engel bulunmaması
  • www.jandarma.gov.tr ve www.jgsa.edu.tr web adreslerinde yayımlanmış olan “2020 senesi Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Öğrenci başvuru kılavuzu’nde belirtilen başvuru şartlarını tamamıyla karşılıyor olmak.

İlanla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler bu bağlantıdan faydalanabilirler.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!