1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Jandarma Genel Komutanlığı Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti
Jandarma Genel Komutanlığı Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Jandarma Genel Komutanlığı Memurları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Jandarma Genel Komutanlığında görevli devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde değişiklik 13 Ekim 2018 tarihli ve 30564 sayılı resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

13 Ekim 2018 tarihli ve 30564 sayılı resmî gazetede Jandarma Genel Komutanlığında görevli devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliği değişti. Jandarma personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin tam metnini aşağıdaki bağlantıdan pdf olarak indirebilirsiniz.

23 Ağustos2006 tarihli ve 26268 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığında Görevli Devlet Memurlarının Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin kapsamı değişti.

Yeni hüküm: Bu Yönetmelik, Jandarma Genel Komutanlığı karargâhı ile bağlı birlik ve kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personeli kapsar. Ancak 657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesinde tesis edilen sınıflar içerisinde yer alan jandarma hizmetleri sınıfına dâhil kadrolara yapılacak atamalarda bu Yönetmelik hükümleri uygulanmaz.”

Eski hüküm: Jandarma Genel Komutanlığı Karargâhı ile Bağlı Birlik ve Kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personeli kapsar.

Jandarma Genel Komutanlığında görevli devlet memurlarının görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinin tanımlar kısmında değişiklikler yapıldı.

Görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi kadrolardaki değişikliklerde diğer kapsamlı değişikliklerin tamamına aşağıdaki dosyadan inceleyebilirsiniz. Değişikliklerin tam metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler