Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak!

Jandarma Genel Komutanlığı 6 sözleşmeli personel alımı yapacak! İlan metni DPB, JSGA ve Jandarma resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Jandarma Kadın ve erkek 6 bilişim personeli alımı yapacak.

56692
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jandarma Genel Komutanlığına 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4B sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yayımlandı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bilişim personeli alımı yapacak. Sözleşmeli memur alımına son başvuru tarihi 25 Ekim 2019 olarak belirtildi.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet Personel Başkanlığı DPB’de yayımlanan ilanda adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olması isteniyor. Adayların son başvuru 25 Ekim 2019 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olması gerekiyor.  Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması gerektiği ilan metninde yer alıyor.

Jandarma Genel Komutanlığına sözleşmeli bilişim personeli ilanına başvurmak için, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, 657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor.  Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.  Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak. Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak. Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak gerekiyor. Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. Yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak sözleşmeli bilişim personeli temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları sağlamak.

Jandarma Genel Komutanlığına sözleşmeli bilişim personeli ilanına başvurmak için https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden online başvuru yapmak gerekiyor. Sözleşmeli bilişim personeli alımın başvurular 8-25 Ekim tarihlerinde alınacağı ilan metninde yer alıyor.

Sözleşmeli bilişim personeli alım ilan metnine erişim sağlamak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!