1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Jandarma JSGA Lise Mezunu 220 Askeri Personel Alımı Başvuru Son Günü
Jandarma JSGA Lise Mezunu 220 Askeri Personel Alımı Başvuru Son Günü

Jandarma JSGA Lise Mezunu 220 Askeri Personel Alımı Başvuru Son Günü

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine "JSGA" için 2019 YKS puanına göre 220 lise mezunu subay adayı öğrenci alımı başvuruları yarın son. JSGA 2019 yılı 220 askeri personel subay alımı başvuru şartları ve detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi JSGA 2019 yılı askeri personel alımı kapsamında 2019 YKS puanına göre subay alımları yapılıyor. 220 kadro ayrıldı. Jandarma Genel Komutanlığında istihdam edilmek üzere lise mezunu subay öğrenci alımı kapsamında 220 kadro için başvurular 26 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla sona eriyo

My Memur olarak 2019 yılı askeri personel alımlarını araştıran adaylar için bu ilanın detaylarını ve başvuru şartlarını hazırladık. 220 subay alımı başvuruları 1 Temmuz 2019'da başlamıştı ve 26 Temmuz 2019 itibarıyla sona eriyor. Başvurular için detaylı kılavuzu okumanız da fayda vardır. Lise veya dengi okul mezunları veya kayıt tarihine (09 Eylül 2019) kadar mezun olabilecek durumda olanlar başvuru yapabileceği özellikle kılavuzda yer almıştı.

JSGA 220 SUBAY ALIMI İÇİN 2019 YKS PUAN ŞARTI

ÖSYM tarafından yapılan 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) aldıkları puan esas alınarak Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı 150 veya üzerinde olmak gerekiyor.

Alan Yeterlilik Testi’nden (AYT); Eşit Ağırlık (EA) puan türüne göre, sıralamada en az 250.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak gerekiyor.

Sözel (SÖZ) puan türüne göre, sıralamada en az 50.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak gerekiyor.

Sayısal (SAY) puan türüne göre, sıralamada en az 100.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak gerekiyor.

Şehit ve malul eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanların (EA, SÖZ, SAY) en az %80’ini almış olması gereklidir.

JSGA 220 SUBAY ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

%65’i (143 öğrenci) Eşit Ağırlık (EA) puan türünden (7 öğrenci Şehit/malül eş ve çocukları kontenjanından),

%25’i (55 Öğrenci) Sayısal (SAY) puan türünden (3 öğrenci Şehit/malül eş ve çocukları kontenjanından),

%10’u (22 Öğrenci) Sözel (SÖZ) puan türünden (1 öğrenci Şehit/malül eş ve çocukları kontenjanından) oluşacaktır.

JSGA 220 SUBAY ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak gerekiyor.

Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya 09 Eylül 2019 tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olmak gerekiyor.

Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) onaylanmış denklik belgeleri bulunmak ve bunu başvuruların yapıldığı Personel Temin Sistemi’ne (PTS) yüklemek gerekiyor.

Evli, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsız olarak yaşamamak gerekiyor.

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1998 ve sonrası doğumlu olmak) gerekiyor.

(Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.) gerekiyor.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak gerekiyor.

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak gerekiyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nin, öğrenci adaylarında aranacak sağlık yeteneklerine ilişkin bölümünde gösterilen sağlık koşullarına sahip olmak ve sevk edileceği Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş hastanelerden “Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Fakülte Öğrenci Adayı Olur” kararlı sağlık kurulu raporu almak gerekiyor.

Milli Savunma Üniversitesinin 2019 yılı öğrenci temini kapsamında, TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre alınmış olan ‘Askeri Öğrenci Olur’ raporları, Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesine başvuruda geçerli sayılacaktır.

Diğer başvuru şartları ve ilan başvuru kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler