1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2017/10 Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2017/10 Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Jandarma Uzman Erbaş Alımı 2017/10 Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Uzman erbaş alımı başvuru şartları belli oldu. Jandarma uzman erbaş alımı başvuru tarihleri, yaş şartı ve tüm detaylar için tıklayınız.

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığının Sözleşmeli Uzman Erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla erkek vatandaşlardan personel temin edilecektir. Askerlik hizmetini yapmış olmak şartı bulunmamaktadır. Halen silahaltında bulunanlar da başvuru yapabilecektir.

Ön başvurular 30 Ekim - 13 Kasım 2017 (saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında ön başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları şu şekildedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

Jandarma uzman erbaş alımı yaş şartı!

Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (02 Ocak 1990 [dahili - 01 Ocak 1998 [dahili tarihleri arasında arasında doğanlar) gerekiyor.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2017 tarihi itibariyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak, (02 Ocak 1988 [dahili - 01 Ocak 1998 [dahili tarihleri arasında arasında doğanlar) gerekiyor.

Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” kayıtlı sağlık raporu almış olmak gerekiyor.

Jandarma uzman erbaş alımı boy şartı!

En az 164 cm boyunda olmak koşuluyla, Boy-Kilo Tablosunda oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor şortu/eşofman ile ölçülür. Şartlarla ve detaylarla ilgili tüm bilgiler için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
14 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler