1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Jandarma Uzman Erbaş Alımı İçin Yaşanan Son Gelişmeler
Jandarma Uzman Erbaş Alımı İçin Yaşanan Son Gelişmeler

Jandarma Uzman Erbaş Alımı İçin Yaşanan Son Gelişmeler

2018 uzman erbaş alımı bekleyişi sürüyor. Bu sırada adaylar yaşanan son gelişmeleri yakından takip ediyor. Jandarma uzman erbaş alımı son gelişmeler nelerdir? Uzman çavuş başvuru tarihleri belli oldu mu?

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere istihdam edilecek uzman erbaşlar için bekleyiş devam ediyor. Uzun süredir, neredeyse 1 yıldır duyuru bekleyen adayların bekleyişi gün geçtikçe yerini gergin bir sürece bırakıyor. Adaylar yaşanan gelişmeleri yakından takip ederken, Jandarma ve İçişleri Bakanlığı cephesindeki sessizlik de devam ediyor.

Gelişme 1: 31 Temmuz 2016 tarihinde yayımlanan 669 sayılı KHK’da Jandarma Genel Komutanlığı için önemli ifadeler yer almıştı. Buna göre artık Jandarma’ya zorunlu askerlik için er ve erbaş alınmayacak. 2019 yılından itibaren geçerli olacak bu düzenleme uyarınca daha fazla uzman erbaş ve diğer personele ihtiyaç olacak. Bu da uzman çavuş alımı ihtiyacının artacağı anlamına geliyor.

Gelişme 2: 2017/10 Jandarma uzman erbaş alımı mülakat listeleri ve sınav tarihleri 6 Şubat’ta açıklanmıştı. Bu sınavların ilk başta Ekim ayına kadar devam etmesi bekleniyordu. Adana ilinde mülakat tarihleri erkene alınmış, süreç hızlandırılmıştı. Artık bu adaylar için sürecin sonuna gelindi. Ancak tüm takvime ulaşma şansımız olmadığı için bu konuda bir bilgi almak mümkün olmuyor.

Gelişme 3: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25 bin Jandarma asayiş alımı olacağını kaydetmişti. Bakan Soylu, Nisan ayında Jandarma asayiş için 25 bin alım olacağı yönünde bir açıklama yapmış, adayları umutlandırmıştı.

Gelişme 4: Subay ve astsubay alımları sınavları bitti. 2018 yılı içinde ilanı yayımlanan subay alımı sınavları 18 Mayıs, astsubaylık sınavları ise 13 Haziran 2018 tarihinde sona erdi. Personel Temin Sistemi bunların sonucunda rahatlama yaşamış olabilir. Bu da olumlu bir gelişme olarak düşünülebilir.

Tüm bu gelişmeler, 2018 yılında sabırsızlıkla ve aylardır beklenen ilanın yayımlanması için olumlu işaretler veriyor. Jandarma asayiş, komando, lojistik gibi birçok branş için bu yılın sonuna kadar tek ya da ayrı ayrı ilanlar yayımlanacaktır. Ancak bunların tarihi konusunda bir tahminde bulunup, değerli adayları boş yere umutlandırmak istemiyoruz. My Memur olarak konunun takipçisi olmaya ve adayların sesini duyurmaya durmaksızın devam edeceğiz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler