1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Jandarma Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayımlanıyor
Jandarma Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayımlanıyor

Jandarma Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayımlanıyor

Jandarma uzman erbaş alımı 2017 için ilan yayımlanıyor. Sosyal medyadaki iddialara göre uzman erbaş alımı başvuruları bugün başlayacak. Uzman çavuş alımı ilanı hakkında detaylar için tıklayınız.

A+A-

Jandarma uzman erbaş alımı ilanı yayımlanacak iddiası sosyal medyada adayları heyecanlandırdı. Bazı kaynaklardan ortaya atılan iddialara göre 13 Temmuz 2018 tarihinde başvurular başlayacak. İddia sahipleri 2018 uzman erbaş alımı kılavuzu olarak görünen bazı görselleri de paylaştı. Bu görsellerde kılavuzun bazı sayfaları görünüyor.

Ortaya atılan iddiaların kesinlik taşımadığını baştan belirtmek isteriz. Ancak bu iddiaya göre başvuruları bugün başlayacak olan uzman erbaş alımı için kılavuzun da bugün yayımlanması gerekiyor. Yani iddianın doğru olup olmadığını öğrenmek için kısa bir zaman yeterli olacak. Bu haberi sadece tüm süreç boyunca My Memur olarak yanlarında olduğumuz adayları bilgilendirmek için yapıyoruz. Resmi ilanın henüz yayımlanmadığını, resmi açıklama gelene kadar iddialara itibar edilmemesi gerektiğini, bunun sadece bir iddia olduğunu önemle ve tekrar vurgularız.

İddia edilen resimlere göre Jandarma Genel Komutanlığına 1.997 Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS) 333 Lojistik, 15 Bol Serdümen ve 30 Dalış Amin branşlarında olmak üzere toplam 2375 Sözleşmeli Uzman Erbaş (erkek) temin edilecek.

Ön başvurular, Jandarma Genel Komutanlığı internet adresinden 13- 30 Temmuz 2018 (saat 17.00‘ye kadar) tarihleri arasında ön başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacak.

Uzman erbaş yaş şartı da sözde başvuru kılavuzu örneğinde yer aldı. Buna göre Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi ihbarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 - 01 Ocak 1999 tarihleri arasında doğanlar) başvuru yapabilecek.

İddia edilen uzman erbaş kılavuzu içerisindeki bilgiler şu şekilde yer aldı:

Genel Bilgiler

a) Jandarma Genel Komutanlığına 1.997* Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS) 333’û Lojistik, 15'i Bot Serdümeni ve 30’u Dalış Amin branşlarında olmak üzere toplam 2375 Sözleşmeli Uzman Erbaş (erkek) temin edilecektir Askeri* hizmetini yapmış olmak şartı bulunmamaktadır Halen silah altında bulunanlar da başvuru yapabilecektir.

Ön başvurular, wwwjandarma.gov.tr internet adresinden 13- 30 Temmuz 2018 (saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında ön başvuru formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Ön başvuru yapan adaylardan Tablo 4, Tablo 5 ve Tabto6’daki seçme sınavlarına çağrılma önceliklerine göre, kontenjan miktarının 10 katına kadar olacak şekilde sınavlara aday çağrılacaktır.

ç. Çağrı yapıldığı halde seçme sınavları aşamasına katılmayan adayların ön başvuru işlemleri sonlandırılacaktır. Asıl başvurular ise, istenen belgeler ile seçim aşaması sınavlarına gelinmesi ve belgelerin kayıt kabul kuruluna teslim edilmesi ile yapılmış olacaktır.

Ön başvurulan uygun görülen adayların seçme sınavları Dalış Amiri branşı için Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Beytepe Çankaya/ANKARA, Lojistik branşı için Jandarma Lojistik Komutanlığı Güvercinlik/ANKARA adresinde, Bot Serdümeni branşı için Sahil Güvenlik Eğitim ve Öğretim Komutanlığı, MEBS branşı için Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Giresun, Diyarbakır, Erzurum, Van (müracaat durumuna göre bazı sınav merkezlerinde sınav yapılmayabilir) illerinde icra edilecektir. MEBS branşı için yapılacak sınavlarda adayların ikamet adresleri ve başvuru sayısına göre sınav yerleri belirtilerek ilan edilecektir.

Lojistik, MEBS, bot serdümeni ve dalış amin branşına alınacak uzman erbaş adayları asayiş eğitimi alacaklarından, kurumun ihtiyaçtan göz önünde bulundurularak emniyet ve asayiş (diğer branşlarda) görevlerinde de görevlendirilebilecektir.

f) Seçme sınav tarihleri wwwjandarma.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır.

g Kılavuzun tamamını okumadan internetten Ön Başvuru Formunu doldurmayınız. Başvuru Formuna girilen bilgilerin doğruluğundan ve yanlış/eksik beyan edilen bilgiler neticesinde doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Seçme sınavları ile ilgili faaliyet takvimi aşağıdaki gibidir:

Ön başvuruların internet ortamında alınması 13-30 Temmuz 2018, Başvuru şartlan uygun olan adayların seçme sınavlarına çağrılması 07 Ağustos 2018, Seçme Sınavlarının yapılması 27 Ağustos tan itibaren İlan edilerek duyurulacaktır.

Giriş Koşulları ve Başvuru Şartları

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b) Lojistik branşı sözleşmeli uzman erbaş için en az ortaokul/ilköğretim 8 Yıllık) diğer branşlar (MEB, bot serdümeni ve dalış amiri) için en az lise/ortaöğretim ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışında dengi okul mezunu olmak.

c) Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi ihbarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 - 01 Ocak 1999 tarihleri arasında doğanlar) başvuru yapabilecek.

ç. Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süre) içerisinde ve 01 Ocak 2018 tarihi ihbarıyla yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1989 dahil - 01 Ocak 1999 [dahil] tarihleri arasında doğanlar)

d) Seçme sınavlarını başarı ile geçmek, sevk edildikleri hastanelerden TSK. Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak “Uzman Erbaş Olur” kayıtlı sağlık raporu almış olmak.

e. En az 164 cm ve en fazla 210 cm boyunda olmak koşuluyla kilosu Tablo 1 ’de Boy Kilo Tablosunda oranlan belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Boy uzunluğu çıplak ayakla, ve spor şortu/eşofman ile ölçülür.)

f. Asken öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde J. ve Sahil Güvenlik K.lığında daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

g. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler