1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Jandarma Uzman Erbaş Alımı Yaş Şartının Yükseltilmesi İçin Beklenti Arttı! 2019/2 Uzman Erbaş Alımı Bekleniyor
Jandarma Uzman Erbaş Alımı Yaş Şartının Yükseltilmesi İçin Beklenti Arttı! 2019/2 Uzman Erbaş Alımı Bekleniyor

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Yaş Şartının Yükseltilmesi İçin Beklenti Arttı! 2019/2 Uzman Erbaş Alımı Bekleniyor

Jandarma Genel Komutanlığı 2019 yılı uzman erbaş alımlarında yer alan 27 yaş şartının esnetilmesini bekleyen adaylar bir yandan da 2019 yılı ikinci uzman erbaş alımı ilanına odaklandı. 2019/2 Jandarma uzman erbaş alımında yaş yükseltilsin!

A+A-

Jandarma Genel Komutanlığı “2019-1 Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzu” kapsamında Lise, önlisans ve lisans mezunu 22 bin Jandarma uzman erbaş alımı için süreç tamamlanıyor. Adaylar 2019 yılı yeni Jandarma Uzman erbaş alımı ilanını bekliyor. Sadece 2019/2 Jandarma uzman erbaş alımı değil, uzman erbaş alımlarında yer alan yaş şartının da değiştirilmesini, yükseltilmesini bekliyorlar.

2019/2 uzman erbaş alımları için adayların gerek ilan gerekse yaş şartındaki değişikliğin yapılması yönündeki talepleri yoğun olarak bizlere gelmekte. My Memur olarak jandarma uzman erbaş alımı adaylarının bu YAŞ şartı hükmünün değiştirilmesini bekliyoruz.

2019-1 sözleşmeli uzman erbaş 3. grup sınav çağrısı da Eylül başında yapıldı. Jandarma uzman erbaş alımları kapsamında sınav aşamalarının da tamamlanmasıyla birlikte 2019/2 jandarma uzman erbaş alımı ilanı sürecine geçilmesini adaylar adına talep etmekteyiz.

JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI YAŞ ŞARTI

Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. 4 Nisan 1999 - 01 Ocak 1992 tarihleri arasında doğanlar başvuru yapabilecektir. Yeni uzman erbaş alımında bu yaş durumu yayımlanacak kılavuzdaki başvuru son tarihine göre değişecektir.

2019/2 JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI YAŞ ŞARTI NASIL OLMALI?

Jandarma uzman erbaş alımlarında yer alacak başvuru son günü itibarıyla 20 yaşından gün almış olmak şartı aynı şekilde devam etmesi istenmektedir. Öte yandan en önemli değişikliği 27 olan yaş hükmünün artırılması beklenmektedir. 27 yaşından gün almamış olması yerine en az 30 yaşından veya kamuya personel alımlarında yer alan 35 yaş şartının getirilmesinde fayda bulunmaktadır.

Son alımda 1 Ocak 1992 doğumlular başvuru yapabilmişti. 2019 yılında yayımlanacak bir ilanda aynı şekilde 1992 doğumlular başvuru yapabilecektir. Özellikle 1989 doğumluların yaş şartından ne kadar sorun yaşadıklarını My memur olarak gerek polis alımlarında, gerek PÖH alımlarında görmekteyiz. Bu bakımdan 27 yaş şartının makul bir seviyeye çekilmesi yönünde adayların beklentilerinin karşılanmasını bekliyoruz.
56250.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
12 Yorum
İlgili Haberler