1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Jandarma ve Sahil Güvenlik 521 Subay Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı
Jandarma ve Sahil Güvenlik 521 Subay Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik 521 Subay Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı 424, Sahil Güvenlik Komutanlığı JSGA 97 Subay alımı sınav sonuçları açıklandı. 2019 yılı Subay Alımı sonuçları için tıklayınız.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Personel Temin Sisteminde 2019 yılı 521 subay alımı sınav sonuçları açıklandı. 2019 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf/sözleşmeli subay temini ve muvazzaf tabip/diş tabibi subay temini sınav çağrısının ardından sonuçlar da açıklandı. My Memur olarak sınavlara dair detayları da ayrıca sizler için hazırladık. Aşağıdaki WWW bağlantısından direkt sonuçlara ulaşabilirsiniz.

SUBAY ALIMI SINAV AŞAMALARI NELERDİ?

Sınav, adaylar için fiziki kontrol, fiziki yeterlilik ve mülâkat sınavı olmak üzere üç aşamalı yapılacaktır. Sınav aşamalarından önce kayıt kabul ve belge kontrolü yapılacak olup, eksik veya hatalı belgesi olan adaylar sınavlara alınmayacaktır.

FİZİKİ KONTROL

Adaylar fiziki yeterlilik sınavına girmeden önce Fiziki Kontrol Komisyonu tarafından kontrolden geçirilir.

Fiziki Kontrol, TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre yapılır. Her bir aday asgari standartları sağlamak zorundadır. Ayrıca TABLO-1’de örneği bulunan Vücut Kitle Ġndeksi (VKĠ) çizelgesi esaslarına göre her bir adaya not verilir.

Fiziki Kontrol Komisyonu asgari standartları sağlayan adaylar hakkında “Subay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olur”, sağlayamayan adaylar hakkında “Subay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olamaz” şeklinde karar verir. “Subay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olamaz” kararı verilen adaylar hakkında gerekçe belirtilir.

Hakkında “Subay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olamaz” kararı verilen adaylar, itiraz hakkını kullanabilir, sonucun değişmemesi durumunda diğer sınav aşamalarına geçemezler.

FİZİKİ YETERLİLİK SINAVI

Fiziki Kontrol Komisyonları tarafından “Subay Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek yapar.

Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere TABLO-2’de örneği bulunan parkurda uygulamalı olarak yapılır. Erkek ve kadın adayların sınavları farklı kriterlere göre değerlendirilir.

Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur.

MÜLÂKAT SINAVI

Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülâkat sınav komisyonu tarafından mülâkat sınavına tabi tutulurlar.

Değerlendirmede adayın; Konu hakkında bilgi düzeyi, Kendisinden istenileni kavrama, Özgüveni, İfade etme yeteneği, Beden dilini kullanma becerisi, Mesleki bilgi düzeyi olmak üzere altı ayrı kritere göre; mesleki bilgi kriteri 40 puan, diğer beş kriterin her biri 12 puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülâkat sınavından başarılı olabilmesi için 100 puan üzerinden en az 60 puan alması gerekir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Subay alımı başvuru sonuçları için tıklayınız:

www.jpg

Jandarma başvuru kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

Sahil Güvenlik başvuru kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler